Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze szczegóły na temat Darkest Dungeon: The Crimson Court

Kolejne DLC do turowego RPG.

W październiku tego roku studio Red Hook ujawniło pierwszą grafikę koncepcyjną z dodatku The Crimson Court do cenionej taktycznej gry RPG Darkest Dungeon. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Rozszerzenie zadebiutuje na początku przyszłego roku na PC (Windows, Mac, Linux), PS4 i PS Vita.

Już pierwsza grafika sugerowała tematykę związaną z wampirami i krwią. Tak jest w istocie, a najważniejszą nowością będzie kolejna postać - The Fanatic.

Nie mówimy jednak o kolejnej klasie, do przyłączenia do naszej drużyny. Wprost przeciwnie - fanatyk zapoluje na naszą ekipę jako mini-boss, jeśli tylko wkroczymy do podziemia pod działaniem klątwy - Crimson Curse.

„The Fanatic będzie starał się spalić członków drużyny na stosie, a rosnące płomienie i recytowanie świetych wersów poprawią jego odporności” - wyjaśnia Chris Bourassa, dyrektor kreatywny w Red Hook, w wypowiedzi dla serwisu Kill Screen.

Próby zniszczenia stosu tylko rozgniewają fanatyka, zwiększając zadawane obrażenia oraz wzmacniając jego młot bojowy.

Bourassa wyjaśnia, że deweloperzy eksperymentują ze specjalnymi wskazówkami dźwiękowymi, ostrzegającymi przed rychłym starciem ze ścigającym nas The Fanatic.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze