Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon opóźnione w wersji PlayStation 4 i PS Vita

W maju aktualizacja na PC.

Darkest Dungeon ukazało się już na PC, lecz posiadacze konsol PlayStation 4 i PS Vita będą musieli poczekać nieco dłużej na premierę turowej produkcji.

Dotychczas odpowiedzialne za prace studio Red Hook Games zakładało, że przygotuje konwersję wiosną lub wczesnym latem, lecz teraz założenia się zmieniły i mówią o lipcu lub sierpniu.

Deweloperzy zapewniają w komunikacie na oficjalnej stronie, że chcą poświęcić dodatkowy czas na przygotowanie odpowiedniego sterowania.

„Dostosowywanie kontroli nie jest proste. Mamy ustalony poziom jakości, jaki chcemy osiągnąć w każdej produkcji i wolimy poświęcić dodatkowy czas, niż śpieszyć się z premierą” - wyjaśnią twórcy.

Odsłony PlayStation otrzymają także „wydarzenia miejskie”, czyli losowe efekty po powrocie z wyprawy do jednej z lokacji. To na przykład darmowe leczenie przez tydzień. Aktualizacja wprowadzające ten element rozgrywki zadebiutuje na PC w połowie maja.

Poinformowano także, że do listy wspieranych platform dołączył system Linux.

Zadaniem w Darkest Dungeon jest wyzwolenie zamku. Gracze muszą przejść przez jaskinię, pustkowia czy tajemnicze ruiny, prowadząc za każdym razem czwórkę postaci, reprezentujących różne klasy.

Lokacje posiadają losowo generowane poziomy, a na śmiałków czekają potwory, głód, choroby i ciemność. Ważnym czynnikiem jest także stres, który może doprowadzić do szaleństwa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze