Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon z krótszą kampanią jeszcze w lutym

Ale dodatek opóźniono.

Zapowiedziany w grudniu ubiegłego roku, „skrócony” tryb rozgrywki w Darkest Dungeon zadebiutuje w ramach darmowej aktualizacji na początku lutego tego roku - poinformowali twórcy z Red Hook Studios.

Ta sama łatka wprowadzi do mrocznej produkcji także kolejne rodzaje przeciwników i inne, mniejsze poprawki usprawniające zabawę.

Alternatywny tryb rozgrywki (radiant), ze zmodyfikowanym balansem i zasadami, zbliży czas ukończenia kampanii o połowę, do około 40 godzin. Ogólny poziom trudności nie ulegnie zmianie.

Aktualizacja trafi najpierw do wersji PC (Windows, Mac, Linux), a dopiero później na PS4 i PS Vita. Ujawniono także jednego z nowych przeciwników. To widoczny na screenie poniżej The Bone Bearer.

The Bone Bearer

Jednocześnie poinformowano, że prace nad łatką wywołały opóźnienie premiery pierwszego większego dodatku do gry, zatytułowanego The Crimson Court. Rozszerzenie planowane jest teraz na kwiecień.

Najważniejszą innowacją w DLC jest postać - The Fanatic. Nie mówimy jednak o klasie do przyłączenia do naszej drużyny. Wprost przeciwnie - fanatyk zapoluje na naszą ekipę jako mini-boss, jeśli tylko wkroczymy do podziemia pod działaniem klątwy - Crimson Curse.

Zadaniem graczy w Darkest Dungeon jest przechodzenie kolejnych podziemi pod zamkiem, co najczęściej wymaga rozwijania wielu drużyn i mozolnego awansowania każdej z nich, przechodząc przez te same lokacje. Dla niektórych graczy monotonia może być zbyt duża - stąd pomysł na krótszy tryb rozgrywki.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze