Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ruszyła inicjatywa zawodów Battlegrounds w League of Legends

Pierwszy turniej w Polsce już 25 kwietnia.

Riot Games uruchomiło platformę Battlegrounds dla League of Legends. Inicjatywa została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy chcą po prostu sprawdzić swoje umiejętności, a nie o profesjonalnych e-sportowcach.

Wymagania nie są wygórowane. Wystarczy konto na 30 poziomie i czwórka znajomych na jednym serwerze, by razem stworzyć pięcioosobowy zespół. Rozpoczęcie procesu rejestracji można aktywować na oficjalnej stronie.

Zawody nie są międzynarodowe, a więc zespoły staną naprzeciwko innych drużyn z jednego kraju. Poza Polską, do udziału w inicjatywie dopuszczono tylko osiem innych państw europejskich.

Pierwszy polski turniej Battlegrounds rozpocznie się 25 kwietnia. Zostanie podzielony na etapy klasyfikacyjne oraz finały. Zawody organizowane są przez twórców gry, ale odbywają się w formie online - to znaczy, że wszyscy grają ze swoich domów, przy własnych komputerach.

Nagrody za udział w finałach to 5000 punktów RP za pierwsze miejsce, 3000 za drugie, 2000 za miejsca trzecie oraz czwarte, 1500 RP za miejsca od piątego do ósmego, 1000 za miejsca od dziewiątego do szesnastego, a także po 500 RP za miejsca od siedemnastego do ostatniego.

Więcej szczegółów na temat inicjatywy Battlegrounds znajdziecie na stronie platformy.

Poniżej materiał prezentujący najnowszego czempiona wprowadzonego do gry.

O autorze
Komentarze