Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - mapa: jak korzystać, kolory, oznaczenia

Co oznaczają kolory i ikony na mapie.

Resident Evil Village - mapa: jak korzystać, kolory, oznaczenia Co oznaczają kolory i ikony na mapie.

Mapa w Resident Evil Village jest nieocenioną pomocą podczas wędrówek po opuszczonej wiosce, zamku Dimitrescu i innych lokacjach. Należy z niej korzystać jak najczęściej, bo zawiera wiele ważnych i cennych informacji. Na tej stronie dowiesz się, jak korzystać efektywnie z mapy i co oznaczają ikony i kolory, jakie na niej się znajdują.

Przede wszystkim zwróć uwagi na kolory pomieszczeń. W zależności od stopnia przeszukania danego miejsca mogą przybrać jeden z trzech kolorów:

  • niebieski informuje, że dane pomieszczenie zostało w całości przeszukane (wszystkie wartościowe przedmioty zostały odnalezione),
  • czerwony informuje, że dane pomieszczenie nie zostało w pełni przeszukane (znajdują się w tym miejscu jeszcze jakieś przedmioty),
  • czarny informuje, że nie odkryłeś jeszcze tej części lokacji. Kiedy tam dotrzesz, pomieszczenie zmieni kolor na czerwony.

Jeśli więc chcemy odnaleźć wszystkie przedmioty w pomieszczeniu, powinniśmy tak długo szukać wartościowych rzeczy, aż kolor danego miejsca zmieni się na niebieski. A warto to zrobić, gdyż w szafkach i innych obiektach poukrywana jest często amunicja, materiały do craftingu czy skarby, które można odsprzedać, a także dobrze ukryte kryształy, które również można spieniężyć.

Nie wszystkie sekrety i przedmioty można zebrać przy pierwszej wizycie w danym miejscu, gdyż czasami do otwarcia jakiegoś obiektu jest potrzebny specjalny przedmiot (np. wytrych, którym otworzymy zamknięty zamek). Dlatego czasami trzeba wrócić do takiego pomieszczenia, gdy zdobędziemy odpowiednie narzędzie.

Wszystkie ważne miejsca i punkty zostają zaznaczone na mapie różnymi ikonami (1). Kiedy najedziesz na nie, wyświetli się napis, informujący, co oznaczają. Symbole mogą oznaczać:

Zwróć uwagę, że mapa składa się z kilku poziomów. W prawej części znajduje się informacja (2), na którym poziomie aktualnie się znajdujesz. Możesz, za pomocą strzałek, sprawdzić pozostałe poziomy lokacji, jeśli je odkryłeś.

Następnie: Resident Evil Village - jak się leczyć, jak zdobyć przedmioty leczące

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zapisywanie gry: jak i gdzie wykonać save

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze