Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - wioska: początek, nóż, pistolet

Zdobywamy pierwszą broń.

Po przerażających wydarzeniach, do których doszło w domu Wintersów, dotrzesz do wioski, czyli pierwszej większej lokacji w Resident Evil Village.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zwiedzając okolice, przeszukuj dokładnie opuszczone domy w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Musisz zdobyć broń, by bronić się przed czającym się niebezpieczeństwem. Dlatego w pierwszej kolejności powinieneś udać się domu (1), przed którym pali się podwieszona do zadaszenia lampa.

Skorzystaj z mapy, by odnaleźć swoje położenie i odszukać drogę do domu (1).

Wewnątrz budynku odnajdziesz nóż (2), pierwszą broń. Za jego pomocą będziesz mógł rozbijać skrzynie pomalowane żółtą farbą (3). Pierwszy taki obiekt znajdziesz tuż przy drzwiach wejściowych.

Przejdź do kuchni, kolejnego pomieszczenia, i odsłoń zasłonę (4), za którą ukrywa się jeden z mieszkańców. W trakcie filmu przerywnikowego otrzymasz od niego pistolet. Podczas ataku potwora przeniesiesz się do piwnicy wypełnionej trupami. Przedzierając się przez stos ciał, znowu zostaniesz zaatakowany - tym razem wylądujesz przed domem, na śniegu.

Teraz musisz stawić czoła pierwszemu przeciwnikowi. Podczas walki celuj z pistoletu w głowę przeciwnika. Obroń się, zasłaniając swoją głowę rękoma (L1 na PS / LB na Xbox'ie). Jeśli skończą ci się naboje, musisz użyć noża, by zabić wroga. W razie potrzeby - wylecz się za pomocą odpowiedniego przedmiotu (R1 na PS / RB na Xbox'ie / Ctrl na PC).

Zanim wyjdziesz z podwórka przez bramę (5), przeszukaj chatę (6), w której znajdziesz materiały, z których możesz wytworzyć przedmiot leczący (First Aid Med). Zdobądź także nożyce (Bolt Cutters), które odnajdziesz w domu, który znajduje się naprzeciwko bramy (5). Nożyce odnajdziesz w pomieszczeniu za zasłonką, za którą spotkałeś mieszkańca wioski.

Użyj nożyc, by otworzyć bramę (5). Przejdź po kładce i wejdź do kolejnego domu (7).

Wewnątrz zabarykaduj drzwi, przesuwając regał (8). Następnie wejdź po schodach na górę i zbierz naboje i pozostałe przedmioty. Wówczas dojdzie do ataku potworów. Postaraj się zabić monstra przez dziury w oknie, ale możesz także poczekać za przeciwnikami na górze. Kiedy zabijesz pierwszego wroga, reszta powinna uciec i dać ci spokój.

Gdy potwory odejdą, podejdź do radia, które znajduje się na dole. Dowiesz się z komunikatu, że w domu Luizy ocalali ludzie czekają za mieszkańcami, którzy zdołali przeżyć. Odsuń regał (8) i wyjdź na zewnątrz.

Skręć w lewo, a w oddali dostrzeżesz czekające na ciebie kolejne istoty przypominające wilkołaki - przygotuj się na ich atak.

Następnie: Resident Evil Village - wioska: odparcie ataku

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - prolog: dom, uprowadzenie Rose, dotarcie do wioski

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze