Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - fabryka: boss ze śmigłem, Sturm; wyjście

Walczymy z bossem, który ma przymocowany wiatrak do głowy, w fabryce Heisenberga.

Kiedy dotarłeś na poziom B1 w fabryce i zdobyłeś klucz Heisenberga, przyszedł czas na kolejną walkę z bossem w Resident Evil Village, a także opuszczenie tego miejsca.

Na poprzedniej stronie poradnika opisaliśmy, jak zdobyć Key Mold, dzięki któremu stworzysz Heisenber's Key w odlewni (Foundry). Udaj się na poziom B1 windą i otwórz drzwi z emblematem konia (1). Przejdź przez korytarz i otwórz kolejne drzwi. Wówczas rozpocznie się starcie ze Sturmem.


Na tej stronie dowiesz się, jak:


Walka z bossem ze śmigłem: Sturm

Walka z tym przeciwnikiem w dużej mierze opiera się na ucieczce i wykorzystaniu kilku dogodnych momentów na zadanie obrażeń.

Kiedy zauważysz, że boss szarżuje w twoją stronę, przesuń się na bok, aby cię minął. Robot popędzi przed siebie, zapewne uderzając w ścianę. W momencie, w którym cię minie, obróć się i przymierz z broni palnej - celuj w czerwone koło (2) na plecach. Tak jak w przypadku soldatów, zadasz mu największe obrażenia trafiając go w to miejsce.

Konsekwentnie powtarzaj tę taktykę. Boss będzie niszczył kolejne ściany, przez co arena walki zrobi się przestronniejsza.

Po kilku skutecznych atakach, Sturm zacznie się palić. Z jednej strony to dobry znak, gdyż znaczy to, że zadałeś mu już spore obrażenia, ale z drugiej - zyska nowych atak: strzał ognistym promieniem. Gdy tylko zobaczysz, że boss zatrzymuje się, i usłyszysz, że dźwięki nabierają tempa, bądź pewien, że za chwilę nastąpi płomienny atak.

Wróg uderza płomieniem przed siebie, więc przesuń się na bok, aby nie otrzymać obrażeń. O ile dosyć łatwo uniknąć ognistego strzału, to musisz się liczyć z tym, że, przez chwilę, podłoga będzie się paliła. Unikaj więc podpalonych miejsc i wyczekuj kolejnych ataków, jednocześnie wykorzystując dogodne sytuacje do zadania obrażeń.

Tak jak i w poprzedniej fazie walki, unikaj szarż wroga, a gdy ten uderzy w ścianę, strzelaj w czerwone koła na plecach (2). Dogodnych sytuacji do oddania strzału będzie mniej niż poprzednio, więc tym bardziej je wykorzystuj.

Podczas walki możesz także korzystać z materiałów wybuchowych, jak miny czy bomby rurowe, ale te bronie nie zadadzą bezpośrednio obrażeń w czuły punkt przeciwnika. Natomiast celny strzał w czerwony punkt z granatnika będzie jak najbardziej będzie skuteczny. Jednakże pistolet i strzelba najlepiej sprawdzą się podczas tego pojedynku.


Wyjście z fabryki

Kiedy pokonasz bossa, otworzą się podwójne drzwi. Wejdź do kolejnego pomieszczenia, a potem wyjdź na plac (Cargo Bay). Zeskocz z metalowej platformy na betonową posadzkę i wejdź po drabinie (3). Przejdź do windy po słupie. Tam użyj dźwigni, by wjechać wyżej. Przejdź do kolejnych pomieszczeń. Kiedy otworzysz ostatnie drzwi, pojawi się Heisenberg i sprawi, że spadniesz kilka pięter w dół.

Wejdź do kanału wentylacyjnego (4). Po drugiej stronie będzie na ciebie czekał Chris Redfield. Po obejrzeniu scenki przerywnikowej, pozbieraj zapasy z tego pomieszczenia, a gdy będziesz gotowy podejdź do czołgu (5) i przytrzymaj odpowiedni przycisk.

Następnie wjedź do windy, która automatycznie ruszy, gdy znajdziesz się w środku. Kiedy winda stanie, zniszcz bramę przed sobą - wówczas rozpocznie sięwalka z bossem - Heisenbergiem.

Następnie: Resident Evil Village - boss: Heisenberg

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - fabryka: poziom B3

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze