Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - dom z czerwonym kominem, Four-Winged Key

Zdobywamy klucz Four-Winged Key.

Powróciłeś do wioski z zamku, a Duke przedstawił ci twój kolejny cel. Na tej stronie dowiesz się, jak w Resident Evil Village dotrzeć do domu z czerwonym kominem.

Kiedy zakończysz rozmowę z Duke'iem, udaj się w kierunku wioski i otwórz drzwi z dwoma skrzydłami, na prawo od handlarza, znajdujące się we wschodniej części placu (1) za pomocą klucza Winged Key.

Kolejne, czerwone drzwi, otworzysz, niszcząc kłódkę nożem. Dotrzesz do centrum wioski, na cmentarz.

Obok statuy (Maiden of War) znajdują się otwarte niebieskie wrota (2), które - podczas poprzedniej wizyty w wiosce - były zamknięte. Przejdź do obszaru za tą bramę. Przeszukaj dom po lewej i wyjdź drugim wejściem na podwórko.

Otwórz z drugiej strony niebieską furtkę , aby odblokować skrót do centrum wioski, i wejdź do stodoły (3) po lewej stronie. Przejdź przez budynek i idź dalej.

Dotrzesz do traktora, pod którym znajduje się podnośnik (4). Przejdź obok pojazdu i idź dalej.

Kiedy dojdziesz do bramy (5), zniszcz kłódkę za pomocą noża, a potem wejdź do małego budynku po lewej stronie, gdzie odnajdziesz zamknięty na kod pojemnik (6). Poprawną kombinację znajdziesz na stronie: Resident Evil Village - kod: pojemnik, wioska, Workshop.

W pojemniku odnajdziesz: nowy pistolet - M1911 oraz Jack Handle - przyrząd, dzięki któremu podniesiesz traktor (4).

Wróć teraz do traktora (4) i użyj Jack Handle na podnośniku, by podnieść pojazd. Po drodze uważaj na potwory, gdyż przeprowadzą zmasowany atak na Ethana. Użyj Pipe Bomb na grupie przeciwników, by jedną bombą rozwalić kilku wrogów.

Przejdź pod traktorem i skręć w prawo w ścieżkę. Zaatakują cię potwory. Zwróć uwagę, że niektóre z nich, siedzą na dachach, więc możesz je łatwo zabić, strzelając im w głowy z karabinu snajperskiego.

Kiedy zlikwidujesz kilka maszkar, pojawi się większe monstrum okute w zbroję. Musisz w niego władować przynajmniej kilka-kilkanaście strzałów. Celuj w głowę, by zniszczyć hełm, lub podłóż minę na ziemi tak, aby przeszedł po niej przeciwnik. Możesz też użyć innych materiałów wybuchowych (Pipe Bomb), by poważnie zranić wroga.

Dobrym pomysłem jest również schowanie się w domu z czerwonej cegły (7), do którego nie wejdzie potwór. Możesz tam w spokoju wyleczyć rany i przygotować się do dalszej walki.

Kiedy pokonasz maszkarę, idź dalej ścieżką, aż dotrzesz do jej końca. Po obu jej stronach znajdują się podwórka. Spójrz w prawo i zlokalizuj drzwi, które otworzysz kluczem Iron Insignia Key (8).

Zanim wejdziesz na górę po drabinie, odnajdź w szopie Well Wheel (9). To narzędzie zamontuj w studni, by wyciągnąć z niej wartościowe przedmioty. W wiosce i okolicach znajduje się wiele studni, więc za każdym razem, gdy zobaczysz jakąś, skorzystaj z Well Wheel, by zdobyć cenne przedmioty.

Następnie wejdź na dach do drabinie i zeskocz na podwórko. Wejdź po drabinie na dach kolejnego budynku - w ten sposób w końcu dostałeś się do domu z czerwonym kominem.

Kiedy wskoczysz przez dziurę w dachu do domu z czerwonym kominem, zabij potwora, a potem podejdź do łózka, na którym znajduje się pudełku. Odnajdziesz w nim element, dzięki któremu stworzysz z klucza Winged Key klucz Four-Winged Key - jest to nowy klucz, którym otworzysz drzwi z czterema skrzydłami.

Aby opuścić dom z czerwonym kominem, odblokuj główne drzwi, a potem otwórz zieloną bramę, a odblokujesz skrót do centrum wioski. Wróć teraz do Duke'a, który przebywa w tym samym miejscu, w którym go poprzednio zostałeś, czyli lokacji o nazwie Altar.

Następnie: Resident Evil Village - dom Beneviento

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - powrót do wioski z zamku

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze