Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - nowa gra 2nd run, 4th survivor Hunk, tofu survivor

Dodatkowe tryby gry - co zawierają i jak je odblokować.

Uruchamiając Resident Evil 2 staniemy przed wyborem jednej z dwóch postaci, a mianowicie Leona oraz Claire. Podstawowe kampanie związane z dwójką bohaterów przez większość czasu się zazębiają, chociaż nie brakuje też pewnych różnic.

Po przejściu jednej z kampanii odblokowujemy dostęp do alternatywnego scenariusza dla drugiej postaci. Przykładowo, jeśli ukończymy podstawowy tryb Leonem, to odblokowujemy alternatywną kampanię dla Claire i na odwrót.

Ten dodatkowy tryb jest znany pod nazwą Nowa gra 2nd run. W przeciwieństwie do podstawowej kampanii skupia się on przede wszystkim na wątku głównym. Wprawdzie nadal będziemy odwiedzać te same lokacje, czyli posterunek policji, kanały i laboratorium, ale poszczególne wydarzenia czy szczegóły związane z przedmiotami oraz pomieszczeniami mogą się różnić.

Przykładowo trybu 2nd run nie będziemy zaczynać od przejścia przez miasto, aby dostać się na posterunek, ponieważ od razu znajdziemy się na jego terenie, chociaż od strony ganku. Już niemal na początku gry zdobędziemy narzędzie do cięcia łańcuchów, chociaż w podstawowej kampanii natykamy się na nie w późniejszej fazie rozgrywki.

Należy przy tym zaznaczyć, że tryb 2nd run jest trudniejszy od podstawowej kampanii. Potworów jest więcej, pojawiają się częstsze problemy z amunicją, a niebezpieczny Tyrant zaczyna ścigać bohatera niemal od początku rozgrywki.

Ponadto ukończenie podstawowej kampanii jedną postacią, a potem natychmiastowe przejście trybu 2nd run drugą postacią, zapewni dostęp do nowego zakończenia gry, a także do nowego wariantu rozgrywki, czyli 4th Survivor. Wcielamy się w nim w uzbrojonego po pachy żołnierza o imieniu Hunk, który musi wydostać się z kanałów i posterunku policji wypełnionych różnymi przeciwnikami.

Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe, ponieważ rywali jest naprawdę sporo i chociaż sam scenariusz nie jest przesadnie długi, to jego ukończenie może wymagać wielokrotnych powtórzeń. Jeśli jednak nam się to powiedzie, to odblokujemy jeszcze jeden tryb o nazwie Tofu Survivor.

Jest to scenariusz zbliżony do tego z 4th Survivor, tylko tym razem kontrolujemy wielki serek tofu w berecie. Do tego zamiast broni palnych dysponujemy jedynie zestawem noży, przez co ukończenie poziomu staje się jeszcze trudniejsze.

Następnie: Resident Evil 2 - ile godzin trwa, czas gry, długość

Spis treści: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze