Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - różnice w kampaniach Leona i Claire, scenariusze A i B

Jedno przejście gry to zdecydowanie za mało.

W Resident Evil 2 znajdziemy dwójkę bohaterów: Leona oraz Claire. Już przed rozpoczęciem zabawy musimy wybrać, którą z postaci pokierujemy. Wbrew pozorom decyzja ta nie ogranicza się tylko do płci głównej postaci, ponieważ różnic jest więcej.

Pierwszą z nich są różnice w odwiedzanych miejscach. Chociaż obydwie kampanie będą w większości pokrywać się pod względem lokacji, to może się okazać, że dotrzemy do nich na różne sposoby, a do części miejsc będzie mogła dostać się tylko jedna osoba.

Za dobry przykład może tu posłużyć różnica związana z kluczem trefl, który jest dostępny tylko dla Leona oraz kluczem kier, który pojawia się tylko w kampanii Claire i umożliwia dostanie się do pralni, która jest niedostępna dla Leona.

Różnice dotyczą też różnych postaci oraz wątków, na jakie trafimy podczas przygody. Warto też nadmienić, że bohaterowie dysponują różnymi zestawami broni. Przykładowo Leon posiada w arsenale strzelbę, a Claire granatnik. Chociaż większość zagadek czy kodów do sejfów nie ulegnie zmianom, to rozkład i rodzaj napotykanych wrogów będą już różne.

Mało tego - rozpoczynając podstawową kampanię daną postacią rozpoczynamy tak zwany scenariusz A. Po jego ukończeniu możemy rozpocząć kampanię drugą postacią (scenariusz A) lub prześledzić dalsze losy drugiej postaci w scenariuszu B.

Scenariusze B pokazują wydarzenia z nieco innej strony, chociaż są związane z głównymi miejscami w kampanii. Należy przy tym zaznaczyć, że są trudniejsze - przykładowo na posterunku od początku mamy do czynienia z Tyrantem.

W skrócie: ukończenie scenariusza Leon A (1) odblokowuje scenariusz Claire B, a ukończenie scenariusza Claire A (2) odblokowuje scenariusz Leon B. Oznacza to, że jeśli chcemy w pełni poznać grę oraz wszystkie zakończenia, to musimy przejść tytuł cztery razy.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze