Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remnant 2 nowym królem Steama. Gra bije rekordy popularności

Znacząca różnica w porównaniu do „jedynki”.

Dobrze zapowiadające się Remnant 2 zaliczyło udaną premierę na Steamie. Tytuł przyciąga przed ekrany dziesiątki tysięcy użytkowników i zbiera pozytywne recenzje zarówno od graczy, jak i krytyków.

Sukces nowego projektu studia Gunfire Games nie jest wielkim zaskoczeniem. Tytuł zbierał wysokie oceny jeszcze przed premierą, a wrażenia użytkowników Steama jedynie je potwierdziły. Jak dowiadujemy się ze statystyk serwisu SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin w grze przebywało ponad 82 tysiące graczy jednocześnie. To znaczący wzrost w porównaniu do rekordu części pierwszej, który wynosił około 48 tysięcy grających.

Ciepły odbiór sequela widać także w recenzjach. Aż 83% z ponad trzech tysięcy zaklasyfikowano jako pozytywne. Gracze wychwalają przede wszystkim rozbudowany system rozwoju postaci, wciągające mechaniki walki oraz sprawny tryb kooperacji.

W większości recenzji przewija się również ten sam zarzut - kiepska optymalizacja. Trzeba jednak zaznaczyć, że twórcy są świadomi problemów i radzą grać z włączoną funkcją DLSS lub obniżonymi szczegółami graficznymi. Odpowiednie aktualizacje mają być już w drodze.

Warto dodać, że grę znajdziemy też w sklepie Epic Games Store, który nie dzieli się niestety liczbą aktywnych użytkowników. Od wczoraj zagrać możemy także na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, gdzie sytuacja wygląda podobnie. Trzeba jednak pamiętać, że tytuł nie oferuje polskiej wersji językowej.

Remnant 2 to sequel idealny. Ulepsza i usprawnia elementy, które już w pierwowzorze zapewniały świetną i ciekawą zabawę, jednocześnie nie zmieniając tego, co w oryginale było najlepsze” - podsumował w swojej recenzji Marcin, przyznając grze srebrną rekomendację.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Remnant 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze