Skip to main content

Twórca Remnant 2 nie wyklucza powrotu lubianego trybu z „jedynki”

Ale najpierw nowe DLC.

Reżyser Remnant 2 przyznał w wywiadzie, że chętnie zobaczyłby w grze tryb survival, podobny do tego z poprzedniej części. Na atrakcję trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, bo najpierw dostaniemy drugie DLC.

Tryb przetrwania z oryginalnego Remnant także ukazał się dopiero jakiś czas po premierze, więc plan nie powinien być trudny do zrealizowania. Zasady były proste i dobrze wpasowywały się z założenia roguelike'a: gracz trafiał do lokacji z jedną bronią, walczył z przeciwnikami o zasoby, a po zwycięstwie wracał do „hubu” i inwestował w lepsze wyposażenie. Z czasem poziom trudności wyzwania rósł, więc o przeżycie było coraz trudniej.

O potencjalnym powrocie trybu do Remnant 2 opowiadał reżyser David Adams w rozmowie z serwisem Exputer. Studio ma już pewne plany, choć na ujawnienie szczegółów przyjdzie jeszcze pora.

W tej chwili skupiamy się na tworzeniu drugiego DLC” - mówił. „To jest »oficjalna« odpowiedź. »Nieoficjalna« brzmi: chcielibyśmy stworzyć nowy tryb gry. Może nie dokładnie taki, jak Survivor, ale coś w podobnym klimacie”.

Tak to wyglądało w „jedynce”.

Krótka odpowiedź to: kto wie? Kochamy tę grę i chcemy dodawać do niej nowe elementy, by zapewnić graczom jeszcze więcej wartości” - podsumował Adams. Jeśli chodzi o wspomniane DLC, data premiery nie jest jeszcze znana. Możemy jednak spokojnie zakładać, że twórcy celują w 2024 rok.

Pierwsze rozszerzenie o nazwie Awakened King trafiło do gry w listopadzie, oferując nowy wątek fabularny, uzbrojenie oraz przeciwników. W Remnant 2 zagramy na PC i konsolach obecnej generacji, a od niedawna także i w Game Passie. Strzelanka z elementami soulslike'a zaliczyła świetną premierę w lipcu i pozostaje jedną z lepiej ocenianych gier tego roku.

Zobacz także