Skip to main content

Remake Metal Gear Solid 3 ma pojawić się na E3

Gra ma być testem decydującym o przyszłości serii.

O powrocie marki Metal Gear Solid plotkuje się od wielu lat, jednak w ostatnich miesiącach spekulacje znacząco przybrały na sile. Coraz więcej wskazuje na to, że już w czerwcu zobaczymy remake kultowej trzeciej części serii.

Reporter Andy Robinson podczas podcastu VGC podsumował dotychczasowe doniesienia o Metal Gear Solid 3 Remake, a także zdradził, że Konami pracuje nad powrotem Snake'a oraz nową Castlevanią, a ogłoszenia możemy spodziewać się już podczas tegorocznych targów E3.

O ile dobrze rozumiem, Konami będzie miało całkiem duże E3. Jestem prawie pewien, że będą mieli stoisko na targach i prawdopodobnie zorganizują konferencję prasową jako posiadacz platformy. Oprócz DLC do Dead Cells, które zapowiedziano na The Game Awards, w produkcji jest też nowa Castlevania. Powinno także pojawić się ogłoszenie szeroko dyskutowanego Metal Gear Solid 3 Remake” - powiedział Robinson, powołując się na własne źródła.

Zdaniem źródeł dziennikarza, Konami ma planować wskrzeszenie wszystkich swoich dużych marek, co zapoczątkowały ubiegłoroczne ogłoszenia związane z Silent Hill. W dalszej kolejności jest między innymi Metal Gear Solid, choć nie jest jasne, co firma planuje zrobić ze starszymi częściami serii. Jak twierdzi Robinson, nowa wersja Snake Eater może służyć jako test, od którego sukcesu zależy przyszłość serii.

Konami obrało intrygującą ścieżkę - produkcją gier zajmują się w większości zewnętrzne zespoły, takie jak polskie Bloober Team pracujące obecnie nad odświeżoną wersją Silent Hill 2. Obecnie nie wiadomo, kto miałby stać za potencjalnym remakiem MGS3, choć w ubiegłym roku pojawiły się przesłanki, że projekt mogło dostać studio Virtuous Montreal.

W filmie rekrutacyjnym opublikowanym przez studio można przez krótką chwilę zauważyć leżący na biurku jednego z artystów album „The Art of Metal Gear Solid”, a widoczne na ekranach grafiki koncepcyjne jako żywo przypominają prace Yojiego Shinkawy. Przesłanek o powrocie MGS było ostatnio znacznie więcej.

Read this next