Skip to main content

Remake Silent Hill 2 powstaje w Krakowie. Konami zapowiedziało 5 projektów

W Silent Hill zrobiło się tłoczno.

Potwierdziły się niemal wszystkie wcześniejsze doniesienia na temat Silent Hill 2 Remake oraz innych projektów w uniwersum. Konami zapowiedziało trzy gry, film oraz „interaktywne doświadczenie streamingowe”.

Polskie studio Bloober Team rzeczywiście pracuje nad nową wersją kultowego Silent Hill 2. Gra trafi na PC oraz PlayStation 5, a konsolowa wyłączność Sony potrwa 12 miesięcy. Po tym czasie możemy spodziewać się premiery na innych platformach. Sama gra wydaje się stosunkowo wierną adaptacją oryginału, jednak należy spodziewać się wielu mniejszych zmian.


Kolejną zapowiedzianą produkcją jest Silent Hill F, czyli - najprawdopodobniej - Project Sakura, o którym plotkowało się jakiś czas. Gra powstaje w Neobards Entertainment, czyli w studiu odpowiedzialnym za Resident Evil Re:Verse, a za fabułą stoi autor powieści graficznych When They Cry - ReRyukishi07. Akcja osadzona jest w Japonii lat 60. i mocno odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria. Nie podano daty premiery.


Pojawił się także krótki teaser Silent Hill Townfall, który budzi pewne skojarzenia ze słynnym P.T. Na razie nie wiemy zbyt wiele o tym projekcie, ale za produkcję odpowiada szkockie studio NoCode, a wydawcą jest Annapurna Interactive. O tym również plotkowano od dłuższego czasu.


Poza grami zapowiedziano też nowy film - Return to Silent Hill w reżyserii Christophe’a Gansa. Choć zabrakło konkretnych materiałów, to szkice koncepcyjne sugerują, iż będzie to produkcja mocno inspirowana Silent Hill 2. Film ma zadebiutować już w przyszłym roku.


Ostatni zaprezentowany projekt budzi największe kontrowersje - Silent Hill: Ascension ma być „interaktywnym doświadczeniem streamingowym”. Na razie brak szczegółów, jednak krótki zwiastun daje do zrozumienia, że będzie to coś w rodzaju filmu interaktywnego, w którym przebieg wydarzeń będzie zależał od komentarzy widzów oglądających transmisję na żywo. Projekt rozwija między innymi J.J Abrams.

Read this next