Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Final Fantasy 7 na jutrzejszym State of Play od Sony?

Zapowiedziana dawno gra od zewnętrznej firmy.

W trakcie jutrzejszego odcinka State of Play, a więc internetowego programu wzorowanego na Inside Xbox i Nintendo Direct, Sony może zaprezentować remake Final Fantasy 7 - sugerują nieoficjalne informacje.

Źródłem doniesień jest analityk Daniel Ahmad z firmy Niko Partners. Na łamach forum Resetera, którego jest administratorem, stwierdził, że podczas epizodu widzowie zobaczą „zapowiedzianą dawno temu grę od zewnętrznego producenta”.

Ekspert podkreśla, że w planach jest „ponowne ujawnienie” projektu. Nie zdradził jednak żadnych dodatkowych informacji, więc nieznany jest tytuł tajemniczej produkcji. Niewykluczone, że może chodzić o remake Final Fantasy 7.

Remake Final Fantasy 7 porzuci turowy system walki

Oficjalnie gra powstaje z myślą wyłącznie o PlayStation 4, w związku z czym pokaz pozycji przez Sony wydaje się prawdopodobny. Poza tym odświeżoną wersję siódmej części ogłoszono kilka lat temu, ale dotychczas nie przedstawiono zbyt wielu nowych szczegółów i materiałów.

Oczywiście japoński koncern może zaprezentować też inne „zapowiedziane dawno temu” produkcje. Do kryterium pasują między innymi Wild od Michela Ancela (autora Raymana) i powstający projekt o superbohaterach Avengers.

Informacje mają nieoficjalny charakter, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Wieści od Ahmada zazwyczaj się jednak sprawdzały, a analityk przypomina, że przed poprzednim odcinkiem State of Play ostrzegał, by „nie oczekiwać zbyt wiele” od pierwszego epizodu. Rzeczywiście otrzymaliśmy wówczas jedynie detale na temat mniejszych gier.

Jutrzejszy program zostanie wyemitowany o północy, między innymi na Twitchu i YouTube marki PlayStation. Sony obiecuje pokaz remake'u MediEvil oraz zupełnie nowego, niezapowiedzianego do tej pory projektu.

Źródło: Resetera, VG247

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze