Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption 2 z mapą większą niż GTA 5

Najobszerniejszy świat Rockstar do tej pory.

Red Dead Redemption 2 zaoferuje największą mapę w historii twórczości studia Rockstar - informuje kanał PlayStation Access, który na YouTube opublikował materiał prezentujący potwierdzone informacje o grze.

Oznacza to, że zwiedzimy świat większy, niż ten zaprojektowany na potrzeby Grand Theft Auto 5. Według nieoficjalnych wyliczeń, Los Santos wraz z okolicami rozciąga się na powierzchni 127 kilometrów kwadratowych.

Pamiętajmy jednak, że w Red Dead Redemption 2 przemieszczamy się głównie na koniu, który siłą rzeczy jest o wiele wolniejszy niż samochód czy samolot, z których korzystamy w gangsterskiej serii. W materiale wideo zwrócono uwagę, że mapa może się przez to wydać jeszcze większa.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Rockstar zaimplementował do gry system rozkładu ciała. Zabite zwierzęta pozostawione na ziemi przez pewien czas, zaczną w końcu gnić oraz wabić muchy i padlinożerców.

To samo stanie się, gdy zbyt długo będziemy zwlekać z zaniesieniem przywiązanej do siodła zdobyczy do obozu lub rzeźnika. Nie wiadomo jednak, czy system dotyczy też ludzkich ciał.

Rockstar dba o detale

Niedawno zaprezentowano pierwszy pełnoprawny gameplay z Red Dead Redemption 2. Materiał przedstawia krajobrazy, walkę, strzelaniny oraz system reakcji. Wszystkim najważniejszym szczegółom przyjrzeliśmy się w analizie trailera.

Gra zmierza na PlayStation 4 i Xbox One. Premiera 26 października.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze