Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption 2 - Arthur zwracał się do konia "zbyt intymnie". Aktor musiał powtórzyć nagrania

Zabawne problemy podczas produkcji.

Roger Clark, który wciela się w rolę Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2, opowiedział o doświadczeniach związanych z nagrywaniem dialogów do gry. Wspomniał, że pierwotnie kwestie, w których zwraca się do konia brzmiały „zbyt intymnie”.

Zazwyczaj dialogi nagrywa się w pełnej scenie, wraz z wszystkimi aktorami i kamerami przechwytującymi ruch. Są jednak sytuacje, kiedy wypowiedzi postaci należy nagrać w specjalnym, odizolowanym pomieszczeniu - w Red Dead Redemption 2 miało to miejsce właśnie w przypadku linii wypowiadanych przez postać podczas jazdy konno.

Koń to niezwykle ważny kompan w westernie Rockstar Games

- Myślę, że spędziłem jakieś dwa dni w pokoju nagrań, tworząc [kwestie związane z koniem]. W grę wchodziło to, czy mówię do klaczy, czy ogiera. Dodatkowo inne dialogi słychać, jeśli masz czwarty poziom więzi, a inne w przypadku pierwszego, bo bohater nie mówi tak czule - opowiedział Clark w trakcie panelu na MomoCon.

- Nagrałem to, a potem, za kilka tygodni, wróciłem. Wtedy jeden z naszych wspaniałych asystentów reżysera, Gethin Aldous, mówi: „Rog, musimy nagrać te kwestie z koniem jeszcze raz”. Pytam „Czemu?”. „Cóż, jest zbyt intymnie. Sprawia wrażenie, jakbyś nie mówił do konia”. Mówię „Co masz na myśli?”. I wtedy odtworzył nagrania.

Clark twierdzi, że kwestie brzmiały, jakby chciał uwieść konia, co aktor spróbował odtworzyć podczas panelu (16:30 w poniższym materiale).

Po odsłuchaniu linii dialogowych, aktor zgodził się nagrać je ponownie.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało 26 października 2018 roku, na PS4 i Xbox One. Niewykluczone, że gra trafi też na PC, ale wciąż brak oficjalnego stanowiska Rockstar Games.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Red Dead Redemption 2

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze