Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ratchet & Clank: Rift Apart i Spider-Man: Remastered z dynamicznym 4K na PS5

Wynika z informacji na stronach Sony.

Na oficjalnej witrynie PlayStation pojawiły się strony poświęcone poszczególnym grom na PS5. Karty dedykowane Ratchet & Cank: Rift Apart i Spider-Man Remastered ujawniają, że na nowej konsoli Sony tytuły zadziałają w dynamicznym 4K.

To oznacza, że obraz będzie osiągał rozdzielczość 4K, ale ta będzie ulegała zmniejszeniu w zależności od obciążeń. Podobne rozwiązanie stosowano na PS4 Pro.

Strona Ratchet & Clank: Rift Apart potwierdza wcześniejsze informacje przekazywane przez deweloperów ze studia Insomniac Games. Gra zaoferuje dwa tryby działania: do zabawy w 4K, HDR i 30 FPS oraz do rozgrywki w niższej rozdzielczości i 60 klatkach na sekundę.

Fragment opisu Ratchet & Clank: Rift Apart

Dwa warianty otrzyma również Spider-Man: Remastered. W obu tytuł uruchomi się w 4K, choć w pierwszym pojawi się dodatkowo obsługa HDR, którego zabraknie w drugim module, gdzie jednak płynność osiągnie poziom 60 FPS i zostanie wykorzystana opracowana przez Insomniac Games technika rekonstrukcji.

PS5 zadebiutuje na rynku 19 listopada. Wraz z konsolą do sprzedaży trafi wspomniana odświeżona wersja gra o pajęczym herosie (w pakiecie ze Spider-Man: Miles Morales) i remake Demon's Souls.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze