Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS VR 2 - czy jest bezprzewodowe

Czy zabawa bez kabla jest możliwa.

PlayStation VR 2 zadebiutuje już 22 lutego i będą to w pełni next-genowe gogle, współdziałające jedynie z PS5. Czy to oznacza, że PS VR 2 jest bezprzewodowe i oferuje pełną wolność ruchu?

Niestety, nie. Choć na rynku dostępnych jest kilka modeli bezprzewodowych gogli do wirtualnej rzeczywistości, PS VR 2 łączy się z konsolą przewodowo. Być może za kilka lat, na kolejnej wersji sprzętu, będziemy się bawić bez kabli, ale jeszcze nie jest to możliwe na propozycji od Sony.

Są też jednak dobre wieści na osłodę. PS VR 2 łączy się z PlayStation 5 za pomocą pojedynczego przewodu USB, który podpina się bezpośrednio do konsoli. Nie są wymagane żadne dodatkowe kable, adaptery czy „skrzynki”. To świetna informacja szczególnie dla osób zaznajomionych z pierwszą wersją PS VR, które zasmakowały trudności związanych z przygotowaniem zestawu do zabawy.

Dlaczego PS VR 2 nie mogło obejść się bez przewodu, skoro chociażby konkurencyjne Meta Quest 2 jest bezprzewodowe? Należy zauważyć różnice między tymi dwoma urządzeniami. Quest 2 to samodzielne gogle VR, w których cały sprzęt kryje się właśnie w goglach, które zakładamy na głowę. Z kolei PS VR 2 wykorzystuje do wyświetlania grafiki potężną moc obliczeniową PS5.

Trzeba też zauważyć, że bezprzewodowe PS VR 2 wiązałoby się z koniecznością umieszczenia w goglach akumulatora, co prawdopodobnie odczuwalnie wpłynęłoby na wagę, tymczasem testerzy twierdzą, że sprzęt jest przyjemnie lekki. Tego typu rozwiązania zwiększyłyby też cenę zestawu.

Więcej o PS VR 2:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze