Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS VR 2 - czy zadziała z PS4

Nowe gogle na starej generacji.

PlayStation VR 2 to opracowane przez Sony gogle wirtualnej rzeczywistości, które robią wrażenie możliwościami. Z twgo względu chce się nimi cieszyć jak najwięcej graczy, ale czy PS VR 2 jest też dostępne na PS4?

Niestety, odpowiedź brzmi: nie. PS VR 2 działa tylko w parze z PS5 i bez tej konsoli nie będziesz mógł zrobić z gogli użytku. To sprzęt nowej generacji, dlatego Sony musiało się odciąć od poprzedniej edycji PlayStation.

Właśnie dzięki temu PS VR 2 może się pochwalić naprawdę niezłą specyfikacją, przykładowo rozdzielczością 2000 x 2040 na oko, możliwą do osiągnięcia właśnie dzięki PlayStation 5. Rezygnacja z PS4 wpłynęła też na prostotę podłączenia: wystarczy jeden przewód USB podłączony do PS5.

PlayStation VR 2 skorzysta też z różnych funkcji znanych z PS5: między innymi wybracji haptycznych (także w goglach!) oraz adaptacyjnych triggerach, oferujących różne stopnie oporu, w zależności od czynności wykonywanych w grze.

Posiadaczom PS4 pozostaje więc zabawa na pierwszym PS VR, które - nawiasem mówiąc - z pewnością stanieje po premierze PS VR 2, które zadebiutuje 22 lutego 2023 roku.

Więcej o PS VR 2:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze