Skip to main content

PS VR 2 - czy jest potrzebna kamera

Jak gogle wykrywają nasz ruch.

PS VR 2 to gogle Sony nowej generacji, więc czy do gry będzie potrzebna kamera PlayStation, tak jak w przypadku pierwszej wersji sprzętu? Odpowiedź z pewnością ucieszy wszystkich, którzy interesują się kupnem tego urządzenia.

PS VR 2 nie ma kamery w zestawie, bo nie potrzebuje jej do działania. Ruchy gracza są rozpoznawane dzięki wmontowanym w gogle oraz kontrolery sensory, z których dane są przesyłane bezpośrednio do konsoli PlayStation 5.

To naprawdę dobra wiadomość, bo oznacza koniec problemów znanych z pierwszego PS VR. Wystarczyło nieodpowiednie oświetlenie (np. za duża jasność w pokoju), by sprzęt miał duże trudności z rozpoznaniem położenia gracza oraz jego dłoni. „Pałeczki” Move trzeba było też trzymać tak, żeby wciąż były w zasięgu obiektywu kamery.

Nowe kontrolery PS VR 2 będzie można trzymać nawet za plecami, a i tak nie wpłynie to na prezycję odczytywania ruchu. Dzięki temu gracz nie musi też już być zwrócony w stronę telewizora, a ma możliwość obrotu we wszystkie strony. Trzeba jednak uważać na przewód!

PlayStation 5 posiada opcjonalne akcesorium w postaci PS5 Camera i będzie można go użyć także podczas zabvawy na PS VR 2, ale w bardziej konwencjonalny sposób - to po prostu narzędzie, którym można się nagrywać.

Więcej o PS VR 2:

Zobacz także