Skip to main content

Przedświąteczna bijatyka. Wkrótce kolejne testy Street Fighter 6

Potrwają cztery dni.

Capcom potwierdził, że jeszcze w tym miesiącu przeprowadzi drugą fazę zamkniętych testów bijatyki Street Fighter 6 na PC (przez Steam), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Beta dostępna będzie w dniach od 16 do 19 grudnia, a twórcy planują także udostępnić cross-play na wszystkich wymienionych platformach sprzętowych. Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę produkcji, gdzie można zgłaszać chęć przystąpienia do zabawy.

Jeśli braliśmy udział w pierwszych testach, nie musimy robić nic - takie konta są automatycznie zaakceptowane także do udziału w nadchodzącej fazie. Japoński wydawca wyjaśnia, że decyduje loteria, a nie kolejność zgłoszeń, więc nie trzeba się śpieszyć.

Pewnym utrudnieniem jest konieczność połączenia konta Capcom ID z kontem na wybranej platformie sprzętowej. W ten sposób deweloperzy chcą ukrócić sprzedaż dostępu do bety, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich testach.

Dostępny będzie cały szereg trybów rozgrywki: starcia rankingowe i swobodne, otwarte turnieje, trening, a także Battle Hub, gdzie zaprezentować można stworzoną postać i skorzystać z mini-gier. „Pękał w szwach od pokracznych mutantów i innych wynaturzeń” - napisał Marek w swoich wrażeniach z testów w październiku.

Capcom chce przetestować także nową opcję graficzną, która powinna zmniejszyć opóźnienia, ale kosztem tearingu. „To specjalnie użyteczne w przypadku monitorów 120 Hz na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S” - napisano. Na Steamie wystarczy wyłączyć vsync.

Zobacz także