Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przedmioty kosmetyczne w Battlefield V „pasują do okresu historycznego”

W grze mogą znaleźć się dudy i obosieczny miecz.

Wprowadzenie do Battlefield V nietypowych przedmiotów kosmetycznych, jak katana czy mechaniczna proteza, spotkało się z chłodnym przyjęciem niektórych miłośników serii. Twórca gry w rozmowie z PC Gamer przekonuje jednak, że gadżety mają oparcie w historii II wojny światowej.

- To musi być wiarygodne i pasować do okresu hisorycznego - tłumaczy Andreas Morrell, starszy producent. - Nie tworzymy przecież steampunkowego uniwersum czy czegoś w tym rodzaju. Ale jeśli używano jakiegoś przedmiotu, możemy go umieścić w grze.

- Poszukując materiałów źródłowych natrafiliśmy na gościa, który nazywał się „Mad Jack” Churchill. Ten brytyjczyk brał udział w kampanii norweskiej i był jedynym żołnierzem, który podczas II wojny światowej zabił wroga mieczem.

- Churchill zwykł chodzić na bitwę z dudami i obosiecznym szkockim ostrzem. Nie zdziwiłbym się więc, jakbyśmy w grze zawarli dudy jako przedmiot kosmetyczny, tylko dlatego, że był taki jeden szalony gość, który nosił ten instrument - przekonuje Morrell.

Co ciekawe, pod koniec maja producent wykonawczy w studiu DICE przekonywał, że deweloperzy pracujący nad Battlefield V przedkładają zabawę nad realizm historyczny.

Oprócz przedmiotów kosmetycznych, kontrowersję wzbudziła także obecność kobiet na polu walki. Twórcy dali jednak jasno do zrozumienia, że nie pozbędą się żołnierek ze strzelanki.

Battlefield V zadebiutuje 19 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Nie zobaczymy już lootboxów ani nie nabędziemy przepustki sezonowej. Produkcja doczeka się natomiast wielu zmian wpływających na rozgrywkę.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły