Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra z uniwersum Star Wars wzorowana na Uncharted i 1313

Projekt studia Visceral i byłej projektantki z Naughty Dog.

Nowy projekt Amy Henning, byłej projektantki z Naughty Dog, osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen, ma przypominać w założeniach serię Uncharted oraz anulowane dwa lata temu Star Wars 1313.

Hennig pracowała też przy serii Legacy of Kain

Gra powstaje w studiu Visceral Games, odpowiedzialnym za cykl Dead Space i ostatnią odsłonę serii Battlefield.

Taki opis przedstawił aktor Nolan North podczas panelu dyskusyjnego na Metrocon 2015. North wciela się między innymi w postać Nathana Drake'a.

- Odeszła do EA i pracuje nad nową marką w świecie Star Wars w stylu Uncharted - powiedział publiczności North. - Tak się składa, że sporo wiem o tym projekcie. Będzie naprawdę wspaniały.

Następnie aktor sprecyzował, że produkcja na pewno nie jest grą Star Wars 1313, ale „jest do niej podobna”. Przy okazji, przyznał, że pracował przy pierwszych testach motion capture do 1313.

North powiedział także, że Henning pracowała nad Uncharted 4 zanim odeszła z Naughty Dog. Przygotowano już część scen na podstawie jej scenariusza.

- Osiem miesięcy zajmowaliśmy się kręceniem scen na podstawie jej historii, a później wszystko to zostało wyrzucone - stwierdził. - Przyszli ludzie od The Last of Us i chcieli... Rozumiecie, nowi producenci, nowa ekipa, sami chcieli to stworzyć.

- Nie znam dokładnych okoliczności odejścia Amy. To moja bliska przyjaciółka, jest wspaniała. Ale zespół The Last of Us przejął prace, chcieli dodać coś od siebie. Usunęli też niektórych zaangażowanych przy poprzedniej wersji i zrobili wszystko od nowa.

Według Northa, projekt autorstwa Henning różnił się od obecnej wersji gry „tonem i stylem”.

Amy Henning odeszła z Naughty Dog na początku ubiegłego roku. Pełniła rolę reżysera projektu, współtworzyła także scenariusze do trzech części Uncharted.

Warto też przypomnieć, że strzelanka Star Wars 1313 miała opowiadać o przygodach łowcy nagród. Twórcy inspirowali się serią Naughty Dog.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Komentarze