Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzystka serii Uncharted opuszcza studio Naught Dog po dziesięciu latach

Bez wpływu na prace nad Uncharted 4.

Scenarzystka i producent kreatywny serii Uncharted - Amy Hennig opuściła studio Naughty Dog po dziesięciu latach pracy.

Informacje jako pierwszy podał serwis IGN, powołując się na anonimowe źródła. Autorka miała podobno zostać „wyparta” z firmy przez Neila Druckmanna i Bruce'a Straleya, którzy przejęli kontrolę nad Uncharted 4.

„Możemy potwiedzić, że Amy Hennig opuściła Naughty Dog. Amy wywarła wpływ na rynek gier wideo i jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobiła dla studia” - potwierdza przedstawiciel Sony. „Nie wpłynie to w żaden sposób na harmonogram prac nad Uncharted.”

Henning zajmowała stanowisko reżysera i współtworzyła scenariusze do Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves oraz Uncharted 3: Drake's Deception. Wcześniej odpowiadała także za Legacy of Kain: Soul Reaver czy Soul Rver 2, jeszcze w Crystal Dynamics. Jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w branży gier.

Nowe Uncharted zapowiedziano w listopadzie ubiegłego roku, na PlayStation 4.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze