Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy z wydajnością i DLC do Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Jednorazowe przedmioty.

Jak to często w dzisiejszych czasach bywa, premiera nowej gry - w tym przypadku Deus Ex: Rozłam Ludzkości - nie obeszła się bez pewnych problemów, które będą wymagały uwagi twórców.

Deus Ex: Bunt Graczy?

Wczesne recenzje gry na Steamie są „mieszane”, a gracze narzekają najczęściej na obecność transakcji cyfrowych (w dodatkowym trybie Breach), ale pojawiają się też wzmianki o usterkach technicznych.

Deweloperzy zapewniają już w oficjalnym komunikacie, że przyglądają się awariom podczas włączania gry i na stacji kolejowej, a także sprzętowej akceleracji kursora, czego nie można obecnie wyłączyć.

Gracze cierpiący na spadki wydajności powinni zaktualizować sterowniki karty graficznej i wyłączyć wymagające opcje, takie jak MSAA, Contact Hardening Shadows i wolumetryczne oświetlenie.

Posiadacze urządzeń z 4 GB pamięci powinni ogólnie „trzymać się” maksymalnie wysokich opcji graficznych.

Dodatkowe wskazówki dotyczą problematycznej misji na stacji kolejowej. Jeśli gra wyrzuca nas tu do pulpitu, warto obniżyć opcje graficzne, odznaczyć DLC na Steamie, włączyć tytuł w oknie lub... wyłączyć napisy.

Twórcy zapewniają, że pracują już nad stosowną łatką dla większości z tych usterek.

Inna kontrowersja wiąże się właśnie z rozszerzeniami DLC, dodawanymi do zamówień przedpremierowych: bronie, skórki, punkty Praxis i inne.

Zobacz: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Okazuje się bowiem - co nie zostało wyjaśnione przed debiutem gry - że część z tych bonusowych przedmiotów jest jednorazowego użytku, więc przy starcie nowej gry nie będzie już dostępna.

To dotyczy na szczęście tylko bonusów, takich jak wspomniane punkty Praxis czy surowce do systemu rzemiosła, ale już bronie, skórki i augmentacje odblokowywane są na stałe.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutowało wczoraj na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na komputerach osobistych już instalacja wersji pudełkowej mogła być pewnym problemem.

Akcja gry osadzona jest po wydarzeniach z Buntu Ludzkości i po katastrofie, w trakcie której ludzie z cybernetycznymi implantami zostali zdalnie zmuszeni do zaatakowania innych. Konflikt między zwykłymi obywatelami a „ulepszonymi” to główny motyw opowieści.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze