Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - problem z aplikacją Redeem i plikiem dll

Rozwiązanie dla wersji pudełkowej.

Posiadacze pudełkowej wersji Deus Ex: Rozłam Ludzkości na PC mogą natknąć się na dość poważny problem z aktywacją klucza gry na Steamie. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z kłopotem z aplikacją Redeem i plikami dll.

Okazuje się, że najnowsza produkcja Square Enix wyposażona jest w dodatkowy poziom zabezpieczeń DRM od Denuvo, ale przy nagrywaniu danych na płyty popełniono pomyłkę.

W pudełku z grą znajdziemy nie standardowy klucz na Steam, lecz osobny ciąg znaków, który musimy wprowadzić w dodatkowej aplikacji. Ta - przy połączeniu z siecią - pokaże znaki do wpisania w systemie dystrybucji cyfrowej Valve. Skomplikowane.

Problem polega na tym, że na płycie umieszczono także plik d3d11.dll prosto z Windows 10, co skutecznie uniemożliwia włączenie programu aktywacyjnego Redeem na większości komputerów z Windows 7 i 8 (dzięki, tntlink).

Próba uruchomienia aplikacji kończy się najczęściej błędem o treści: „Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0.dll.” (Screen.)

Te pliki musimy skopiować do osobnego folderu, a do tego zmienić ścieżkę startową przygotowanego skrótu

Zobacz: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Aby poradzić sobie z kłopotem, należy na dysku twardym komputera stworzyć nowy folder o dowolnej nazwie i skopiować do niego pliki game.bmp, gui.bmp, Redeem.exe, Redeem.ico oraz Redeem.ini z płyty z grą.

To jednak nie wszystko, ponieważ musimy jeszcze zadbać o to, by przeniesiona na HDD aplikacja Redeem wykryła napęd DVD.

W tym celu w przygotowanym folderze klikamy prawym przyciskiem myszy na Redeem.exe, po czym wybieramy „Utwórz skrót”. Klikamy utworzony skrót prawym przyciskiem, wybieramy „Właściwości”, po czym w zakładce „Skrót” w polu „Rozpocznij w” wpisujemy literę, pod którą w naszym komputerze znajduje się napęd DVD (na przykład „D:\”).

Teraz możemy już dwukrotnie wcisnąć skrót, wpisać kod z pudełka i „zrealizować go”, co wyświetli klucz do wpisania na Steamie.

Warto dodać, że Deus Ex: Rozłam Ludzkości zostanie odblokowane na Steamie dopiero o godzinie 18. Wcześniejsza instalacja z płyty nie jest możliwa, ale aktywacja samego kodu pozwoli na pobranie plików przed debiutem - niecałe 20 GB.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze