Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Battlefield 2042 z patchem. Twórcy poprawiają stabilność gry

Szereg mniejszych poprawek.

Choć Battlefield 2042 oficjalnie debiutuje dopiero jutro, to część fanów gra już niemal od tygodnia, dzięki wydaniom specjalnym. To przełożyło się na wykrycie sporej liczby błędów - niektóre eliminuje premierowy patch.

Pod względem stabilności i bugów tytuł wypada zapewne lepiej niż wcześniejsza wersja beta, lecz z całą pewnością nie brakuje jeszcze kwestii, którymi twórcy z DICE muszą się zająć.

Zobacz także: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady - obszerny przewodnik do gry i wszystkich trybów

Dlatego też aktualizacja 0.2.1 wprowadza między innymi poprawki po stronie serwerów, co ma na celu poprawienie kwestii opóźnień, pojawiających się często pod koniec meczów w trybie All-Out Warfare.

Patch „znacząco” redukuje także przypadki zacinania na mapie Breakway, zwłaszcza po zniszczeniu silosów. Twórcy dodają jednak, że trwają dalsze poszukiwania przyczyn stutteringu w tej lokacji.

Idąc dalej, poprawiono wyświetlanie imion członków drużyny oraz wybieranie postaci w trybie Hazard Zone na PC - nie trzeba już wciskać spacji. Jest też szereg mniejszych zmian - pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie.

Jak widać, są to głównie kosmetyczne zmiany. DICE już teraz zapewnia, że w następnych 30 dniach wyda dwie kolejne aktualizacje. Gracze już teraz apelują by zająć się tym, że pociski niektórych broni nie dolatują w miejsce, w które celujemy, zwłaszcza na długich dystansach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze