Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawnicy Nintendo blokują No Mario's Sky, parodię No Man's Sky

Twórcy zmieniają nazwę.

Niezależne studio ASMB Games w ciągu 72 godzin stworzyło i udostępniło produkcję No Mario's Sky. Takie połączenie założeń No Man's Sky z postacią Mario nie spodobało się jednak prawnikom Nintendo.

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, rozgrywka polega na zwiedzaniu kolejnych planet i przemieszczaniu się pomiędzy nimi przy użyciu statku kosmicznego.

Wszystkie lokacje są generowane losowo. Akcję przedstawiono w dwóch wymiarach - gra przypomina z wyglądu starsze platformówki z Mario.

„Ze względu na roszczenie dotyczące praw autorskich ze strony Nintendo, musieliśmy usunąć grę” - napisano teraz na oficjalnej stronie, gdzie jeszcze do niedawna produkcję można było pobrać za damo.

„Dziękujemy wszystkim za grę i cieszenie się naszym małym, fanowskim projektem. Chcielibyśmy zobaczyć oficjalny tytuł Nintendo w tym stylu: Mario Galaxy w 2D i z proceduralnie generowanym uniwersum.”

Tak było w oryginale

Nie wszystko stracone. W miejsce No Mario's Sky pojawiła się gra pod tytułem DMCA's Sky, co jest nawiązaniem do Digital Millennium Copyright Act, czyli amerykańskiej ustawy regulującej prawa autorskie.

Zmieniono jednak kluczowe założenia produkcji: wcielamy się w astronautę, który nie przypomina już Mario. Spaceman Finn szuka księżniczki Mango w generowanym proceduralnie kosmosie.

DMCA's Sky jest już dostępne do pobrania za darmo. Tak samo, jak oryginalne No Mario's Sky - jeśli dobrze poszukamy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze