Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prace nad The Last Guardian ukończone

Po siedmiu latach od zapowiedzi.

Twórcy The Last Guardian ujawnili, że prace nad projektem zostały ukończone. Gra osiągnęła tak zwany „złoty status”, co oznacza, że płyta z finalną wersją produkcji powędrowała do tłoczni.

O fakcie tym poinformował na Twitterze szef Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios - Shuhei Yoshida.

„Czekałem tak długo, by mc to powiedzieć… The Last Guardian osiągnęło złoty status! Jestem podekscytowany, że będziecie mogli doświadczyć tej gry” - napisał menedżer.

Wcześniej wpis o podobnej treści opublikował producent gry Jun Yoshino, ale wiadomość szybko skasował. Najprawdopodobniej deweloper pospieszył się z ogłoszeniem informacji o ukończeniu prac nad projektem.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

The Last Guardian ukaże się 7 grudnia w Europie, tylko na konsoli PlayStation 4.

Produkcję zapowiedziano w 2009 roku, przy czym początkowo powstawała z myślą o PS3. Prace ciągle się przedłużały i premierę wielokrotnie przekładano. Ostatni raz w ubiegłym miesiącu, kiedy debiut przesunięto z października na grudzień.

Za powstanie gry odpowiadają twórcy Ico i Shadow of the Colossus. Wcielimy się w chłopca, który stara się wydostać z tajemniczych ruin, w czym bohaterowi pomaga potwór o imieniu Trico.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze