Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje Alice, polska gra przygodowa na sprzęt VR

Akcja na obcej planecie.

Gliwickie studio Carbon chce zostać częścią najnowszego trendu w grach wideo, produkując grę przygodową Alice, przeznaczoną na urządzenia rzeczywistości wirtualnej.

Widzę podwójnie!

„Akcja toczy się na obcej planecie, której mieszkańcy zaginęli w tajemniczych okolicznościach” - czytamy w opisie. „Bohater rozwiązuje liczne zagadki, odkrywając losy mieszkańców i podejmuje decyzje, od których zależy ich przyszłość.”

Sytuację obserwujemy oczywiście z perspektywy pierwszej osoby, a całość powstaje na silniku Unreal Engine 4, z myślą o zestawie Oculus Rift.

Twórcy zapowiadają zagadki i łamigłówki inspirowane „Alicją w Krainie Czarów”, a także możliwość wyboru kilku ścieżek fabuły, prowadzących do różnych zakończeń.

Dokładna data premiery ALICE VR nie jest znana, ale na przyszły rok zaplanowano kampanię w programie Greenlight, by móc opublikować produkcję w systemie dystrybucji cyfrowej Steam.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze