Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powiew świeżości w Apex Legends. Rusza drugi sezon ze zmianami i ulepszeniami

Sporo nowości.

Wystartował drugi sezon w sieciowej strzelance Apex Legends. Twórcy wprowadzili nową postać, zmodyfikowali mapę - zgodnie z wydarzeniami fabularnymi - a także przygotowali ulepszoną przepustkę bojową, nową broń i Ligi Rankingowe.

Kolejna Legenda do wyboru to Natalie „Wattson” Paquette, córka głównego inżyniera elektryki na Igrzyskach Apex. Dziewczyna została zatrudniona do zbudowania modyfikowalnego pierścienia na mapie, ale po ukończeniu dzieła zmarł ojciec bohaterki. Przyjaciół znalazła jednak wśród zawodników Apex.

Wattson tworzy ogrodzenia spowalniające i raniące wrogów, stawia akceleratory ładujące zdolność specjalną, a także buduje pylony przechwytujące granaty i naprawia uszkodzone tarcze sojuszników.

Nowością w Przepustce Bojowej sezonu drugiego są regularne wyzwania, które pozwalają zdobyć premiowe PD przepustki bojowej i awansować szybciej. Ponadto kolejne legendarne przedmioty i nowa zawartość do zdobycia: pakiety muzyki (do słuchania podczas zrzutu), emotki (do użycia podczas zrzutu) i ekrany wczytywania.

Po nabyciu Przepustki Bojowej - za 950 monet Apex - użytkownik natychmiast zdobywa skórkę „Pozłacany” dla Gibraltara, „Waleczność” dla Bangalore, „Pancernik” dla Pathfindera oraz „Zastraszacz” na broń Spitfire.

Nagrody za kupno Przepustki Bojowej

Wraz z nowym sezonem do gry trafi L-STAR - rzadki i potężny karabin maszynowy. To bardzo szybkostrzelna broń, wykorzystujące pociski plazmowe.

Ligi rankingowe wprowadzają natomiast 6 rang rywalizacji: brązową, srebrną, złotą, platynową, diamentową oraz Łowcę Apex. Wszystkie rangi z wyjątkiem Łowcy Apex dzielą się na 4 dywizje, przykładowo: złota 4, złota 3, złota 2 i najwyższa spośród nich - złota 1.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Gracze pną się po drabinie dzięki systemowi punktów, zdobywanych za rozgrywanie meczy, eliminowanie zawodników, itp. Przygotowano też nagrody za osiąganie kolejnych poziomów.

Zmian doczekała się także mapa Królewski Kanion - runęła wieża, która trzymała na dystans okoliczne stworzenia. W wyniku katastrofy na arenę dostały się ogromne Lewiatany, niszcząc kilka charakterystycznych obiektów. Pojawiają się też Lataki, które kradną graczom skrzynki z wyposażeniem.

Źródło: Respawn Entertainment

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze