Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad 141 mln dol. na koncie kosmicznego symulatora Star Citizen

Gra wciąż w fazie alpha.

Kosmiczny symulator Star Citizen ma już na koncie 141 mln dol. To rekordowa suma, jeżeli chodzi o produkty finansowane przy pomocy odbiorców. Twórcy nie zamierzają zablokować fanom możliwości dalszego finansowania projektu.

Zbiórka w serwisie Kickstarter zakończyła się już w 2012 roku, jednak kolejne wpłaty pochodzą ze sprzedaży statków czy nawet polis ubezpieczeniowych na pojazdy na oficjalnej stronie gry.

W grudniu twórcy udostępnili wersję Alpha 2.6, która wprowadziła między innymi oddzielny moduł Star Marine - strzelanki FPS stawiającej na realizm. Deweloperzy wzorowali się na serii Arma.

Nieznana jest jeszcze data premiery finalnej wersji gry, ale plany studia RSI zakładają, że przed końcem roku udostępniona zostanie beta z możliwością podróży międzygwiezdnej.

Wcześniej gracze, którzy wsparli już projekt, otrzymają cały system planetarny do swobodnej eksploracji - łącznie z możliwością lądowania na planetach.

Star Citizen to przede wszystkim „symulator życia w kosmosie”. Rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Premiera - może kiedyś.

Poza tym, deweloperzy pracują też nad epizodyczną kampanią fabularną Squadron 42, która będzie sprzedawana w odcinkach. Bohaterom użyczają głosu między innymi Gary Oldman i Mark Hamill.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze