Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie This War of Mine trafi na smartfony jesienią tego roku

Dobre wyniki studia 11 bit.

Popularna strategia This War of Mine od polskiego studia 11 bit trafi jesienią tego roku na smartfony. Gra jest już dostępna na PC i tabletach, ale wysoka sprzedaż zachęca do przygotowania kolejnej konwersji.

Trudne życie cywilów podczas wojny

- To między innymi wynik czerwcowej akcji promocyjnej Steam Summer Sales, której efekty przeszły nasze oczekiwania. Jest to dla nas również dowód na to, że This War of Mine ma jeszcze duży potencjał sprzedażowy - komentuje prezes spółki Grzegorz Miechowski, cytowany przez PAP.

W ostatnim raporcie finansowym ujawniono, że przychody firmy ze sprzedaży w drugim kwartale roku wyniosły blisko 6,74 mln zł, czyli niemal siedmiokrotnie więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

To nie koniec imponujących liczb, generowanych w dużej mierze właśnie przez sukces This War of Mine: w pierwszym półroczu zyski wyniosły 7,62 mln zł, wobec 0,99 mln zł straty rok temu.

Dowiedzieliśmy się także, że anulowano projekt Jameson the Pilot, planowany w ramach inicjatywy wydawniczej 11 bit launchpad.

- Pracujemy obecnie nad jeszcze jednym projektem związanym z This War of Mine, którego szczegóły będziemy mogli ujawnić w niedługim czasie - ujawnia Miechowski.

- Równolegle spółka prowadzi też prace nad kolejną dużą grą o roboczym tytule Industrial, której premiera planowana jest na 2016 r. Prowadzimy też kilka projektów w ramach naszej inicjatywy wydawniczej 11 bit launchpad - dodaje.

Cover image for YouTube videoThis War of Mine gameplay trailer - THE THINGS THAT TAKE US BACK

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

This War of Mine

Android, iOS, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze