Skip to main content

Po udanej premierze Stellar Blade, studio rozważa wydanie gry na PC

Jest też pomysł na sequel.

Koreańskie studio Shift Up - twórcy wysoko cenionego Stellar Blade - poinformowało, że rozważa opracowanie portu gry na PC. Pod uwagę brane są także plany na potencjalny sequel, który również trafiłby na komputery.

Wieści przekazał portal Gematsu, który z kolei opiera się na dokumentach przekazanych przez Shift Up do koreańskiego indeksu cen akcji. Studio zaznacza, że siły zespołu skupione są na produkcji nowego IP - Project Witches - ale jednocześnie trwają rozważania nad opracowaniem pecetowego wydania Stellar Blade.

W przypadku Stellar Blade planujemy wydać nowe elementy rozgrywki oraz wersję na komputery osobiste, jak i nawiązać nową współpracę w zakresie własności intelektualnej” - opisano w dokumencie. W innym fragmencie dodano, że motywacją do wydania Stellar Blade i sequela na PC są świetne wyniki sprzedaży gier z serii God of War i Final Fantasy, które także utraciły eksluzywność.

Oby tylko wydanie na PC działało równie dobrze, jak to z PS5.Zobacz na YouTube

Firma wspomniała również o wydaniu do Stellar Blade nowej zawartości, ale nie zagłębiła się w szczegóły. Pasuje to do zapowiedzi sprzed premiery, w których obiecywano darmowe aktualizacje i dodatki kosmetyczne. Twórcy nie wykluczają też dodania płatnych rozszerzeń, powiązanych ze wspomnianymi „współpracami w zakresie własności intelektualnej”. Mowa zapewne o wszelkiego rodzaju crossoverach z innymi markami.

Na ten moment w Stellar Blade zagramy wyłącznie na konsoli PlayStation 5. Produkcja zebrała bardzo wysokie oceny w recenzjach od graczy i krytyków, którym spodobał się zręcznościowy system walki i oryginalny, postapokaliptyczny świat.

Zobacz także