Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Netflix pracuje nad serialem Cyberpunk 2077

Aktualizacja: CD Projekt zaprzecza.
  • Według nieoficjalnych informacji, trwają prace nad serialami Cyberpunk 2077 i Splinter Cell
  • W adaptację gry CD Projekt Red miałby być zaangażowany Keanu Reeves

Aktualizacja: Rafał Jaki - dyrektor biznesowy w CD Projekt Red i producent wykonawczy Cyberpunk: Edgerunners - zdementował informacje o serialu w uniwersum Cyberpunk 2077. Na Twitterze stwierdził, że „nie są prawdziwe”.


Oryginalna wiadomość: Platforma Netflix pracuje nad serialami aktorskimi osadzonymi w światach Cyberpunk 2077 i Splinter Cell - wynika z niepotwierdzonych doniesień.

Informacje przekazała witryna What's on Netflix. Redakcja portalu twierdzi jednak, że obie wymienione pozycje znajdują się na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Serwis zwraca uwagę, że jako pierwszy o serialu na podstawie Cyberpunk 2077 wspomniał Daniel Richtman, który znany jest z ujawniania ciekawostek o projektach telewizyjnych i kinowych. Niedawno stwierdził, że Keanu Reeves rozważany jest do roli w produkcji aktorskiej na bazie tytułu. W grze CD Projekt Red artysta wciela się w Johnny'ego Silverhanda.

Doniesienia nie są oficjalne i nie wiadomo, czy okażą się prawdziwe. Faktem jest jednak, że Netflix pracuje już nad jedną pozycją osadzoną w futurystycznym uniwersum - serialem anime o nazwie Cyberpunk: Edgerunners.

Według What's on Netflix, powstaje także serial na podstawie Splinter Cell. Serwis dotarł do informacji castingowych związanych z projektem na bazie cyklu skradanek od Ubisoftu. Dziennikarze przekonują, że nie zawierają wzmianek o przygotowywanej przez platformę streamingową adaptacji anime, co miałoby sugerować, że dotyczą innej produkcji - najpewniej z prawdziwymi aktorami.

Netflix obecnie koncentruje się na pozycjach opartych na grach. Niedawno ujawniono seriale w świecie Assassin's Creed, wcześniej dwa obrazy w uniwersum Resident Evil, a równolegle trwają prace nad kolejnymi przygodami Geralta z Rivii.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze