Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Sonic Mania w wersji PC opóźniona o dwa tygodnie

Przygotowano małą rekompensatę.

Sonic Mania zadebiutuje w najbliższy wtorek, ale okazuje się, że tylko na PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Sega poinformowała, że wersja PC ukaże się dwa tygodnie później - 29 sierpnia.

Premierę przesunięto, ponieważ wydanie komputerowe nie spełnia standardów wydawcy. Twórcy wykorzystają więc dodatkowy czas na doszlifowanie produkcji i poprawienie optymalizacji.

Sonic zawita na PC nieco później

Dla posiadaczy PC przygotowano drobną rekompensatę. Wszyscy, którzy zamówią platformówkę przed debiutem, w ramach bonusu otrzymają pierwszą odsłonę Sonic the Hedgehog.

Informację o opóźnieniu podano podczas zorganizowanej wczoraj wieczorem transmisji internetowej z udziałem twórców.

Gra to owoc dość skomplikowanej współpracy. Sega jest oczywiście wydawcą i właścicielem licencji, ale za prace odpowiada Headcannon, PagodaWest Games oraz Christian Whitehead z Australii, pomysłodawca projektu.

Tytuł nawiązuje do klasycznych odsłon serii z niebieskim jeżem, oferując odświeżone wersje etapów z poprzednich części cyklu, ale także całkiem nowe lokacje.

Przy okazji opublikowano animację, którą zobaczymy w trakcie uruchamiania produkcji. Stylistyką nawiązuje do kreskówek emitowanych na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Sonic Mania nie należy jednak mylić z Sonic Forces, którego premierę również zaplanowano na bieżący rok. Druga z gier jest trójwymiarową i bardziej „nowoczesną” platformówką. Za projekt odpowiada już tylko Sega, a konkretnie zespół o wiele mówiącej nazwie Sonic Team.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze