Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Siedem minut akcji z Sonic Mania

Powrót niebieskiego jeża.

Targi PAX West były w ubiegły weekend szansą na zaprezentowanie gier, na które nie znalazło się miejsce na tegorocznym E3 czy Gamescomie - jedną z takich pozycji jest Sonic Mania.

Pierścienie nadal w cenie

Dość skomplikowana kolaboracja Segi, Headcannon, PagodaWest Games oraz Christiana Whiteheada z Australii to powrót słynnego niebieskiego jeża do świata w dwóch wymiarach.

Platformówkę zapowiedziano w lipcu tego roku, w czasie imprezy z okazji 25. urodzin tytułowego bohatera. Do wyboru będą trzy postacie - poza Sonikiem, zagramy także jako Knuckles oraz Tails.

Produkcja nawiązywać ma do klasycznych odsłon serii, oferując odświeżone wersje etapów z poprzednich części cyklu, ale także całkiem nowe lokacje.

Premierę Sonic Mania ustalono na wiosnę przyszłego roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Prace nad tytułem prowadzi studio PagodaWest Games, wspomagane przez deweloperów odpowiedzialnych za przeniesienie na urządzenia mobilne dwóch odsłon Sonic The Hedgehog - Christiana Whiteheada i jednoosobowy zespół Headcannon.

Sega rozwija jednocześnie także inny projekt z niebieskim jeżem w roli głównej. Szczegółów brak, ale tytuł ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo NX.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze