Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niebieski jeż powraca - zapowiedziano Sonic Mania

Oraz jeszcze jedną grę.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, przedstawiciele firmy SEGA ujawnili nową produkcję z niebieskim jeżem w roli głównej - Sonic Mania. Gra ukaże się wiosną 2017 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Platformówkę zapowiedziano w czasie imprezy z okazji 25. urodzin tytułowego bohatera, zorganizowanej na trwających w San Diego targach Comic-Con.

Produkcja nawiązywać ma do klasycznych odsłon serii. Wydarzenia przedstawione zostaną więc w dwóch wymiarach.

Do wyboru będą trzy postacie - poza Sonikiem, pokierujemy też Knucklesem oraz Tailsem. Twórcy obiecują, że w produkcji znajdą się poziomy z poprzednich części, które jednak zostaną delikatnie zmodyfikowane. Nie zabraknie też nowych etapów.

Nad tytułem pracuje studio PagodaWest Games wspomagane przez deweloperów odpowiedzialnych za przeniesienie na urządzenia mobilne dwóch odsłon Sonic The Hedgehog - Christiana Whiteheada i jednoosobowy zespół Headcannon.

To jednak nie wszystko. SEGA poinformowała, że powstaje jeszcze jedna gra z niebieskim jeżem. Szczegółów na razie nie ujawniono, ale projekt ma być „zupełnie nowym doświadczeniem”.

Produkcja - o nieznanej na razie nazwie - ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo NX.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze