Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy materiał z Sonic Mania prezentuje zabawę w kooperacji

Niebieski jeż w klasycznej wersji.

Sega opublikowała nowy materiał poświęcony platformówce Sonic Mania. Film przedstawia trzyminutowy fragment rozgrywki.

W nagraniu - dostępnym tylko w japońskiej wersji językowej, co jednak nie przeszkadza w oglądaniu - dwie osoby grają w najnowszą odsłonę przygód niebieskiego jeża w trybie kooperacji. Tytułowemu bohaterowi towarzyszy Tails.

Co dwa zwierzęta, to nie jeden

Nie mogło zabraknąć oczywiście elementów tradycyjnych dla serii, czyli biegu, omijania przeszkód i zbierania złotych obręczy. Są też walki z przeciwnikami oraz współpraca obu postaci.

Sonic Mania jest projektem, nad którym pracują Sega, studia Headcannon i PagodaWest Games oraz Christian Whitehead z Australii.

Produkcja nawiąże do klasycznych odsłon cyklu, oferując między innymi wydarzenia przedstawione w dwóch wymiarach. W grze pojawią się odświeżone wersje etapów z poprzednich części, choć twórcy przygotowują również całkiem nowe poziomy.

Do dyspozycji otrzymamy łącznie trzy postacie. Poza wspomnianymi Sonikiem i Tailsem, zagramy jeszcze jako czerwony Knuckles.

Platformówka miała ukazać się wiosną tego roku, ale kilka tygodni temu premierę przesunięto na lato, choć nie podano dokładnego terminu debiutu. Tytuł trafi na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Warto wspomnieć, że powstaje jeszcze jeden projekt z niebieskim jeżem w roli głównej - Sonic Forces. Gra jest trójwymiarową i bardziej „nowoczesną” odsłoną cyklu, choć nie zabraknie plansz osadzonych w dwóch wymiarach.

Produkcja powinna ujrzeć światło dzienne w czwartym kwartale bieżącego roku na PC, PS4, Xbox One i Switch.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze