Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna platformówka Sonic Mania debiutuje 15 sierpnia

Nie mylić z Sonic Forces.

Klasyczna platformówka Sonic Mania zadebiutuje 15 sierpnia. Premiera dotyczy platform PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Na Steamie można juz składać zamówienia przedpremierowe, wycenione na 18 euro (ok. 76 zł), czyli 10 procent poniżej standardowej ceny na poziomie 20 euro (ok. 84 zł).

Wszyscy lubią Green Hill Zone

Produkcję planowano pierwotnie wydać wiosną tego roku, lecz założenia zmieniono w celu doszlifowania szczegółów.

Sonic Mania to dość skomplikowana i nietypowa współpraca. Sega jest oczywiście wydawcą i właścicielem licencji, lecz za prace odpowiada Headcannon, PagodaWest Games oraz Christian Whitehead z Australii, pomysłodawca projektu.

Produkcja nawiązuje do klasycznych odsłon platformowej serii z niebieskim jeżem, oferując odświeżone wersje etapów z poprzednich części cyklu, ale także całkiem nowe lokacje.

Jednocześnie Sonic Mania nie należy mylić z Sonic Forces, także zaplanowanym na 2017 rok. Ta produkcja to już trójwymiarowa i bardziej „nowoczesna” platformówka. Za projekt odpowiada już tylko Sega, a konkretnie zespół o wiele mówiącej nazwie Sonic Team.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze