Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy raid w Destiny 2 na PC pojawi się w listopadzie

Plus: szczegóły na temat sezonów.

Bungie ujawniło harmonogram udostępniania treści w Destiny 2 w wersji PC. Jednocześnie studio zaprezentowało system sezonów, w ramach którego zamierza wprowadzać do gry nowe elementy.

Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych 24 października. W dniu premiery strzelanka otrzyma Nocny Szturm (w oryginale Nightfall), który jest trudniejszą odmianą zwykłych Szturmów.

Pojawią się trzy wersje - normalna, prestiżowa i dostosowana do tak zwanej „gry z przewodnikiem” (Guided Games). Ostatnia funkcja pozwala osobom z danego klanu wziąć pod opiekę gracza nieposiadającego towarzyszy do wspólnej zabawy.

Nieco ponad tydzień później - 1 listopada - twórcy uruchomią pierwszy Najazd (raid), czyli Lewiatan.

Harmonogram udostępniania treści w Destiny 2 na PC

Tego samego dnia rozpoczną się Próby Dziewiątki (Trials of the Nine) - nastawiony na rywalizację tryb wyzwań. W każdy piątek zmienia się opcja rozgrywki i mapa, w których toczą się zmagania.

Celem jest wygranie serii siedmiu meczów. Jeżeli zaś przegramy co najmniej trzy starcia, poniesiemy klęskę i staniemy przed koniecznością spróbowania od początku.

Natomiast 7 listopada posiadacze PC otrzymają dwie kolejne wersje Lewiatana - prestiżową oraz przygotowaną z myślą o „grze z przewodnikiem”.

Z kolei podczas prezentacji zorganizowanej w trakcie TwitchCon deweloperzy ze studia Bungie ujawnili sezony. To system przygotowany po części z myślą o klanach.

W ramach poszczególnych okresów rozgrywek gracze - wykonując tygodniowe zadania polegające na przykład na ukończeniu Najazdu lub przejściu Prób Dziewiątki bez porażki - zdobędą współdzielone dla wszystkich członków ugrupowania perki. Te zapewnią określone bonusy, w tym zwiększoną ilość ekwipunku czy surowców gromadzonych w trakcie zabawy.

Autorzy tłumaczą, że celem systemu jest dostarczanie regularnych aktualizacji. W ciągu pierwszego roku od premiery Destiny 2 odbędą się cztery sezony, a start kolejnego twórcy uczczą dużych rozmiarów aktualizacją.

Każdy okres powiązany zostanie z wybraną tematyką, wprowadzi też nowe przedmioty i udoskonali niektóre elementy sieciowej strzelanki.

Twórcy planują również organizowanie specjalnych wydarzeń. W drugim sezonie deweloperzy uruchomią znane z poprzedniej części cyklu The Dawning - trwającą co najmniej trzy tygodnie akcję z motywami świąteczno-zimowymi.

Nie zabraknie mini-gier z hokejem na lodzie oraz walką na śnieżki. Kule śniegowe dostępne będą także podczas zwykłej zabawy, a nawet zadadzą obrażenia, co oznacza, że posłużą również za broń.

Gracze otrzymają też szansę zdobycia związanego z wydarzeniem zestawu pancerza. Zbroję znajdą jednak tylko w tak zwanych Jasnych Engramach (Bright Engrams) - zawierających losowe wyposażenie skrzyniach dostawanych za osiąganie kolejnych poziomów doświadczenia lub kupowanych za srebro, walutę gromadzoną za prawdziwe pieniądze.

W drugim sezonie zmiany dotkną zaś Iron Banner. Od momentu uruchomienia trybu w Destiny 2, wiele osób narzekało przede wszystkim na tokeny, które można wymienić na określony sprzęt.

Twórcy obiecują, że pojawi się opcja nabycia ekwipunku także za kolekcjonowane w trakcie zabawy Legendarne odłamki. Posiadacze PC muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na razie otrzymają wspomniany wariant w dotychczasowej formie.

Autorzy przygotowują również nowy wygląd broni zdobywanych w ramach Prób Dziewiątki. W planach jest też odświeżone działanie poszczególnych perków, a wraz z końcem każdego sezonu zresetowaniu ulegną osiągnięcia klanowe.

Natomiast wkrótce wystartuje Clarion Calls - wydarzenie, w którym gracze walczący u boku swoich towarzyszy z ugrupowania zgromadzą podwójną liczbę punktów doświadczenia. Twórcy nie wykluczają jednocześnie, że kolejne edycje akcji nie będą oparte na klanach.

Bungie zamierza także zmodyfikować zawartość Jasnych Engramów. Pojawią się kolejne duchy i przedmioty kosmetyczne, których część gracze zdobędą tylko w trakcie The Dawning. Przykładem jest emotikona o nazwie Mic Drop.

W drugim sezonie zadebiutuje też nowa mapa do trybu PvP. Nazwy lokacji nie podano, ale podejrzewa się, że tajemniczą planszą może być odświeżona wersja jednej z popularnych aren z poprzedniej części Destiny.

Terminu startu następnego okresu rozgrywek nie podano. Z ujawnionych przez twórców informacji wynika jednak, że najwcześniej rozpocznie się w listopadzie

.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze