Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze recenzje Mortal Kombat 1 zwiastują pozycję obowiązkową dla fanów serii

Ruszył wczesny dostęp.

Do oficjalnej premiery Mortal Kombat 1 zostało jeszcze kilka dni, ale część graczy rozpoczęła już zabawę w ramach wczesnego dostępu, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje. Najnowsza produkcja Eda Boona i spółki wypada co najmniej przyzwoicie.

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup gry w wersji Premium Edition mogą już teraz sprawdzić pełną wersję produkcji NetherRealm Studios na własnej skórze, pozostali zaś zagrają dopiero 19 września. Nasza recenzja Mortal Kombat 1 ukaże się nieco bliżej oficjalnej premiery, ale niektóre serwisy postanowiły już teraz wystawić noty.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją - średnia ocen Mortal Kombat 1 wynosi obecnie 85/100 w serwisie Metacritic (na podstawie 5 recenzji) oraz 87/100 w OpenCritic. Oto lista dostępnych ocen:

Recenzenci chwalą Mortal Kombat 1 za wspaniałą i szczegółową grafikę, znacznie usprawnione animacje postaci czy świetne scenki przerywnikowe towarzyszące trybowi fabularnemu. Zdaniem krytyków gra jest udanym resetem brutalnego uniwersum, system Kameo sprawdza się świetnie, a na każdym kroku widać mnóstwo troski i miłości, z jakimi twórcy podeszli do pracy nad swoim dziełem. Tryb Inwazji również uznawany jest za miły dodatek, który niemal gwarantuje sporo nowej zawartości po premierze.

Autorzy słabszych recenzji podkreślają, że Mortal Kombat 1 jest znakomitą i w zasadzie obowiązkową produkcją dla fanów serii, jednak zupełnie nowi gracze nie docenią wielu smaczków, a sama gra nie jest najlepszym punktem wejścia do uniwersum wykreowanego przez zespół Eda Boona. Nowy „Mortal” nie ma też być drastyczną rewolucją i wnosi raczej niewiele prawdziwie świeżych pomysłów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze