Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - rozwój żołnierzy i jednostek

Wszystko o mechanice rozwoju żołnierzy i związane z tym porady.

Podczas rozgrywki w Phoenix Point, gracz kierował będzie dziesiątkami żołnierzy o różnorakich klasach. Z każdą kolejną misją, w której wezmą oni udział będą się systematycznie rozwijać, zwiększając swoje zdolności bojowe. W połączeniu z nowym sprzętem, który otrzymuje się za opracowywanie technologii, będą oni w stanie radzić sobie z coraz silniejszymi przeciwnikami, bez narażania się na straty.

Rozwój żołnierzy w Phoenix Point odbywa się poprzez zdobywanie przez oddziały punktów doświadczenia. Za każdą ukończoną misję otrzymują oni punkty doświadczenia (1) , które zapełniają pasek postępu (2) do wyższego poziomu. Gdy ten dojdzie do końca, żołnierz wskoczy na wyższy poziom, zyskując 50 punktów umiejętności do rozdysponowania i będzie mógł nauczyć się nowych zdolności.

Dalszy rozwój żołnierza odbywa się po za walką. Wejść należy do zakładki Personel (3) , wybrać żołnierza, którego chce się rozwijać i wejść w opcję Szkolenie (4) . Tutaj odblokować będzie można nowe zdolności (5) , bądź zwiększyć parametry Siły (6) , Siły woli (7) lub Prędkości (8) jednostki.

Możliwości rozwoju żołnierza uzależnione są od dwóch czynników. Pierwszą jest poziom, który odblokowuje dostęp do nowych zdolności, a które następnie trzeba wykupić za punkty umiejętności. Drugą są dostępne punkty umiejętności - dostępne są zarówno punkty żołnierza (9) , których otrzymuje on 50 na każdy poziom i z których skorzystać może wyłącznie on, jak i punkty wspólne (10) , otrzymywane za wykonywanie misji, a które wykorzystać można do rozwoju dowolnego wojaka.

Rozwój żołnierza warto odpowiednio zaplanować i pamiętać o kilku kwestiach, takich jak:

  • Nie należy marnować punktów umiejętności na odblokowywanie zbędnych zdolności. Każda klasa posiada kilka zdolności, które trzeba odblokować, bez reszty można się spokojnie obejść, by zaoszczędzić sporo punktów umiejętności.
  • Należy rozwijać parametry żołnierza. W pierwszej kolejności należy zwiększyć do maksimum Siłę woli - umożliwi to częste korzystanie ze zdolności i ochroni żołnierzy przed Syrenami. Warto także dodać kilka punktów do Prędkości, by żołnierz mógł dalej się przemieszczać, a także do Siły, by zwiększyć udźwig i punkty zdrowia.
  • Wspólne punkty umiejętności warto wykorzystać do rozwoju kluczowych żołnierzy, czyli 16-24 jednostek o najwyższych poziomach doświadczenia, którzy stanowią trzon twojej armii.
  • Na 4 poziomie doświadczenia żołnierz zyska możliwość odblokowania drugiej klasy - warto tego dokonać, by zyskać bardzo pożyteczne zdolności dodatkowych klas, jak Sprint klasy Szturm.
  • Punkty doświadczenia uzyskiwane przez żołnierzy zależą od stopnia trudności misji, ilości wybitych wrogów, jak i zaangażowania samego żołnierza - czyli po prostu tego, ilu wrogów zostało przez niego zabitych.

Następnie: Phoenix Point - punkty umiejętności, zdolności

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - Geoscape: mapa świata, znaczniki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phoenix Point

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze