Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - Geoscape: mapa świata, znaczniki

Wszystko o mapie świata, znacznikach i poruszaniu się po niej.

Geoscape bądź Glob, czyli po prostu mapa świata to widok, na który spoglądać będziesz przez większość rozgrywki - wykluczając bitwy na mapach taktycznych. To tutaj rozgrywa się cała akcja pomiędzy poszczególnymi starciami - przemieszczanie się twoich wojsk, walki frakcyjne czy starcia z Pandoranami. To tutaj także pojawiają się wszelkie misje, w których możesz uczestniczyć.

Spoglądając na Glob, będziesz mieć dostęp do następujących informacji i czynności:

  • Lista celów (1) - to tutaj znajdziesz listę wszystkich aktywnych misji, podzielonych na dwie sekcje. Górna część to misje powiązane z linią fabularną, które pchają akcję do przodu, w dolnej z kolei znajdują się misje frakcyjne. W dowolnym momencie możesz kliknąć na zadanie, by się do niego przenieść.
  • Kontrola upływu czasu (2) - dzięki przyciskom przy prawej krawędzi ekranu, będziesz w stanie sterować przepływem czasu. Możesz go zatrzymać i uruchomić, a także spowolnić i przyspieszyć, w zależności od aktualnych potrzeb.
  • Aktualnie zaznaczony samolot (3) - przy dolnej krawędzi ekranu znajdziesz z kolei aktualnie zaznaczony samolot. Prócz typu i nazwy maszyny, znajdziesz tam też informacje o znajdujących się na pokładzie żołnierzach, będziesz mieć też możliwość łatwej zmiany maszyny.
  • Zasięg lotu aktualnie zaznaczonego samolotu (4) - pomarańczowa przerywana linia wskazuje zasięg lotu aktualnie wybranej maszyny. Będzie ona w stanie dolecieć wyłącznie do punktów w obrębie tej strefy - po dotarciu do dowolnego punktu zasięg zostanie odnowiony i będzie można powtórzyć lot.

W widoku tym będziesz mieć oczywiście także podgląd na całą planetę, na powierzchni której rozrzuconych będzie łącznie kilkaset punktów. Te wskazywać mogą na jeden z kilku grup elementów:

  • Baza frakcji (5) - oznaczona ikoną danej frakcji, w kolorze zielonym, fioletowym bądź niebieskim. Natrafisz także na miejsca frakcji neutralnych.
  • Misje (6) - miejsca oznaczone rozmaitymi symbolami, w zależności od typu samej misji. By wziąć w niej udział należy podlecieć do tego miejsca i wejść z nim w interakcję.
  • Miejsca do odkrycia (7) - lokalizacje przedstawione za pomocą znaku zapytania. Po dotarciu do danego miejsca trzeba będzie je zbadać, by odkryć właściwą aktywność.
  • Baza Phoenix Point (8) - oznaczone ikoną Phoenix Point bazy, którymi będziesz zarządzać.

Z poziomu Globu należy też regularnie prowadzić Skany Obszaru (9) - te aktywować można przy dowolnym punkcie na mapie. Rozpoczyna to skanowanie, które ujawnia wszystkie ukryte miejsca interakcji w niewielkim obszarze.

Podczas rozgrywki na mapie świata musisz cały czas monitorować to, co dzieje się na planecie i odpowiednio reagować. Placówki innych frakcji, jak i twoje własne bazy, będą regularnie atakowane, trzeba będzie więc ich bronić. Warto także sprawdzać mapę na obecność gniazd Pandorian i niszczyć je odpowiednio szybko, by nie zdążyły się rozrosnąć. Pamiętaj też, by na każdym kontynencie trzymać przynajmniej jeden samolot - ułatwi to sprawną reakcję na zagrożenia.

Następnie: Phoenix Point - rozwój żołnierzy i jednostek

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - tworzenie przedmiotów, zakład produkcyjny

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze