Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - obrona bazy przed atakiem obcych

Wszystko o obronie baz Phoenix Point przed atakami Pandoran.

Niezależnie od sposobu prowadzenia rozgrywki, prędzej czy później jedna z baz Phoenix Point zostanie obrana za cel przez jednostki Pandoran. Na ekranie wyświetli się stosowna informacja, a po kilku godzinach dojdzie do ataku. Jak bronić się przed wojskami wroga i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

W momencie ataku na bazę Phoenix Point, będziesz mieć do dyspozycji jednostki, które tam stacjonowały, a także wszelkie wojska z samolotów, które były w tej bazie. Dzięki temu, przy odpowiednim rozplanowaniu, obrona bazy to jeden z najłatwiejszych typów walk, w których przyjdzie ci brać udział.

Samo starcie jest dość standardowe i podczas niego będą do wykonania dwa zadania. Pierwszym jest eliminacja wszystkich wrogich oddziałów, drugim ochrona kluczowych budowli (1) - mogą to być, na przykład, reaktory generatora. Stopień uszkodzenia obiektu nie ma znaczenia - ważne, by nie został całkowicie zniszczony.

Planując obronę, jak i podczas samych starć, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • W każdej bazie należy trzymać przynajmniej kilku żołnierzy, plus dodatkowe pojazdy/Mutogi. Żołnierze powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt, a jeśli posiadają jakieś punkty umiejętności należy je wykorzystać. Zabieg ten zwiększy szansę na wygraną.
  • Przed samym atakiem otrzymasz informacje o zbliżających się wojskach Pandoran. Warto wysłać wtedy do bazy pobliskie samoloty z wojskami, by wspomóc bazę w obronie.
  • Jeśli wrogim oddziałom uda się wybić wszystkie twoje jednostki, baza Phoenix Point padnie - bezpowrotnie utracisz do niej dostęp.
>

Następnie: Phoenix Point - dyplomacja, relacje z frakcjami

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - paraliż, jak schwytać jednostki obcych

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phoenix Point

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze