Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - bronie: one handed maces

Buławy i maczugi.

Jednoręczne buławy - w grze zwane po prostu One Handed Maces - to grupa broni wymagająca wysokiego atrybutu Strength. Sprawia to, iż bronie te świetnie nadają się dla postaci walczących wręcz, których przeznaczeniem jest zadawanie możliwie wysokich obrażeń fizycznych, czyli generalnie dla postaci klasy Marauder. Są to także najwolniejsze bronie jednoręczne w grze.

Domyślną cechą tych broni jest Increased Reduced Enemy Stun Threshold, czyli zwiększenie szansy na ogłuszenie wroga (1) . Samo ogłuszenie to efekt, który wywołać można zadając obrażenia fizyczne - przerywa on akcję wykonywaną przez cel i na krótką chwilę go unieruchamia. Niektóre egzemplarze tej broni posiadają natomiast parametr zwiększający szybkość ataku (Increased Attack Speed), niwelujący jedną z największych wad tej broni, czyli niską szybkość ataku.

Tak jak każda broń jednoręczna w grze, jednoręczne buławy mogą posiadać maksymalnie 3 gniazda na kamienie umiejętności (2) . O ile generalnie nie jest to problemem dla postaci korzystających z tych broni, osoby które chcą stworzyć dłuższe kombinacje umiejętności będą musiały skorzystać z dwuręcznej broni. Jednakże, z uwagi na fakt, iż jest to broń jednoręczna, postać wyposażona może zostać w dodatkowy oręż bądź tarczę.

Bronie z grupy One Handed Maces można dodatkowo wzmocnić w ramach systemu Vendor Recipe System (opisanego w rozdziale : System Vendor Recipe (receptury):

  • Increased Physical Damage - procentowa premia obrażeń fizycznych zadawanych przez broń. By je uzyskać, należy zaoferować handlarzowi broń, 1x Rustic Sash i 1x Blacksmith's Whetstone. Od jakości Rustic Sash zależeć będzie finalny rezultat.
  • Added Damage - zwiększenie obrażeń broni o konkretną, nie procentową wartość. Handlarzowi zaoferować należy 1x broń, 1x Orb of Augmentation i jedną z butelek - 1x Granite Flask dla obrażeń fizycznych, 1x Ruby Flask dla obrażeń od ognia, 1x Sapphire Flask by zyskać obrażenia od zimna lub 1x Topaz Flask by zyskać obrażenia od błyskawic.

Następnie: Path of Exile - bronie: Two handed maces

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - bronie: Sceptres

Komentarze