Skip to main content

Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Wprowadzenie dla początkujących, rodzaje postaci, kim najlepiej grać.

Witajcie! Przed wami poradnik do Overwatch 2, a więc kontynuacji sieciowej strzelanki drużynowej Blizzarda. Gra ponownie łączy elementy typowe dla gatunku MOBA z klasycznymi shooterami.

Mamy tu więc podział klas na Tanków, Natarcie i Wsparcie, a o wygranym meczu decyduje nie tylko celność, ale i umiejętne używanie zdolności postaci we współpracy z drużyną.

Życzymy jak najwięcej Zagrań Meczu w Overwatch 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Podstawy i mechanika

W tej sekcji znajdują się wszystkie najpotrzebnie wskazówki na początek rozgrywki. Warto zapoznać się z nimi, jeśli właśnie rozpoczynasz zabawę.


Pytania i odpowiedzi, kwestie techniczne

W tym rozdziale poradnika odpowiadamy na kluczowe pytania odnośnie gry. Pojawią się tu również ważne kwestie techniczne.


Interfejs i wskazówki na start

Interfejs gry może być nieco skomplikowany dla nowych graczy, a w dodatku różni się w zależności od postaci. Poniżej znadziesz jednak wyjaśnienie najważniejszych elementów na ekranie.

  1. Twoja postać i jej życie
  2. Poziom naładowania superzdolności (ultimate'a)
  3. Zdolności postaci i podpowiedzi odnośnie sterowania
  4. Aktualna broń i jej amunicja
  5. Spis eliminacji
  6. Informacje o aktualnym trybie i zadaniu

Wskazówki na start

- Overwatch 2 nie jest typową strzelanką. Nie wybiegaj zbytnio na przód, trzymaj się swoich sojuszników - inaczej będziesz często ginąć.

- Wypróbuj różne postacie i klasy, aby znaleźć swój ulubiony styl gry. Każdym bohaterem gra się zupełnie inaczej.

- Możesz grać w Overwatch 2 nawet jeśli nie jesteś mistrzem celowania. Przykładowo Łaska i Moira to powstacie ze Wsparcia, które nie wymagają precyzyjnego celowania.

- Na mapach rozmieszczone są apteczki, które pojawiają się zawsze w tych samych miejscach. W kwestii leczenia nie musisz polegać więc tylko na medykach.

- Nie używaj superzdolności (ultimate'a) od razu po jej naładowaniu. Poczekaj na moemnt, w którym przyda się najbardziej.

- Staraj się zapamiętać okrzyki, których postacie używają przed skorzystaniem z danych zdolności. Pozwala to zareagować ci szybciej i uchronić się przed obrażeniami, nawet jeśli nie widzisz wroga.

- Niektóre postacie są świetne we falnkowaniu. Pilnuj pleców, kiedy jesteś na ostatniej linii.

- Jeśli jesteś postacią z Natarcia, ale masz mniej eliminacji niż Tankowie i Wsparcie, być może czas na zmianę klasy.

- Ruszaj się. Większość postaci w grze jest bardzo szybka i trudniejsza do trafienia w ruchu.

Zobacz także