Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Overwatch 2 narzekają na zalew botów w meczach

Konta na sprzedaż?

Gracze Overwatch 2 nie są zadowoleni z faktu, że mecze rankingowe obfitują w ostatnim czasie w boty, które psują rozgrywkę i celowo przegrywają starcia.

„Co się dzieje, kurka wodna?” - zastanawia się niejaki „Bhu124” w serwisie Reddit. „W ostatnich 2-3 godzinach miałem w meczach dwanaście różnych botów. Jak dodaje, mowa głównie o serwerach w Singapurze, a w jednym z przypadków cała drużyna przeciwna składała się z takich zautomatyzowanych kont.

Warto zauważyć, że nie mówimy o botach sterowanych przez sztuczną inteligencję, które potrafią pomóc w rywalizacji. Mowa o „graczach”, którzy nie robią kompletnie nic poza dbaniem, by nie zostać wyrzuconym z meczu za nieaktywność. Normą jest więc zero zabójstw i asyst.

Ciekawi przeciwnicy. Screen: Bhu124.

Biorąc pod uwagę azjatyckie serwery, jedna z teorii zakłada, że coraz ambitniej działają sprzedawcy kont z rangami na poziomie „brązu”. Te kupują najczęściej osoby, które mają ochotę posmurfować, a więc rywalizować na niższym poziomie trudności, posiadając „normalne” konto ze znacznie wyższą rangą.

Zejście do niższego pułapu wymaga porażek, do czego stosowane są właśnie boty. „Marnują czas i rujnują gry. Ludzie kupujący te konta zmarnują jeszcze więcej czasu i zrujnują jeszcze więcej gier” - komentuje „Bhu124”.

Boty często łączone są w drużyny, ponieważ w ten sposób łatwiej jest upewnić się, że wirtualna ekipa przegra mecz, co kluczowe przy takim derankowaniu. Organizowanie „współpracy” wymaga zapewne nieco wysiłku, lecz z pewnością pomaga fakt, że Overwatch 2 jest darmową produkcją, więc nie trzeba przynajmniej kupować gry.

„Zazwyczaj gram ze znajomym, który jest w USA. Ja jestem z Europie i w ciągu ostatnich dwóch tygodni widzieliśmy boty w około pięciu grach - dodaje inny gracz, sugerując rozprzestrzeniania się zjawiska. „Poruszają się dziwnie, ciągle giną i nigdy nie przekraczają tysiąca obrażeń lub leczenia. Może to sztuczna inteligencja, która obecnie się uczy, żeby za kilka miesięcy stać się do pokonania”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Overwatch 2

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze