Skip to main content

Overwatch 2 - klasy i role postaci: Tank, Natarcie, Wsparcie

Jaki rodzaj wybrać.

Postacie w Overwatch 2 dzielą się na trzy klasy, zwane także rolami: Tank, Natarcie i Wsparcie. Mają one odmienne zadania na polu walki i całkowicie różnią się stylem gry.

Na tej stronie dowiesz się, czym zajmują się postacie należące do trzech klas i która rola będzie odpowiadać ci najbardziej.


Na tej stronie:


Ekran wyboru postaci a klasy bohaterów

Na ekranie wyboru postaci klasy podzielone są na sekcje, więc bardzo łatwo je rozpoznać.

Po lewej stronie mamy Tanków (1), na środku Natarcie (2), a po prawej Wsparcie (3).

W meczu Overwatch 2 biorą udział:

  • 1 Tank
  • 2 postacie z Natarcia
  • 2 postacie ze Wsparcia

Zazwyczaj gracze mają swoją ulubioną rolę i trzymają się jej, specjalizując się w swoich zadaniach.


Tank, Natarcie i Wsparcie - cechy, czym się różnią

Poznaj role i cechy postaci na boisku i zdecyduj, kim chcesz grać. Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi, poniżej znajdziesz skrót informacji, ale w dalszej części omawiamy nieco więcej szczegółów.

  • Tank - bardzo dużo życia, niezłe obrażenia. Biorą na siebie większość ataków wrogów. Pierwsza linia ataku
  • Natarcie - średnia ilość życia, bardzo duże obrażenia. W głównej mierze odpowiadają za eliminacje wrogów. Druga linia ataku
  • Wsparcie - średnia ilość życia, średnie obrażenia, świetne możliwości leczące lub poprawiające zdolności innych bohaterów. Trzymają się raczej z tyłu, na trzeciej linii ataku

Tank

Te postacie mają bardzo dużo życia, a ich rolą jest zbieranie na siebie obrażeń zadawanych przez drużynę przeciwną. Poprzez umiejętne wystawianie się na ogień, Tank odciąga ostrzał od reszty postaci, które nie mają tak dużych pasków życia.

Tanki nie są takimi ekspertami w zadawaniu obrażeń jak Natarcie, bo ich bronie są w pewien sposób ograniczone na tle typowych postaci ofensywnych - np. poprzez zmniejszenie szybkostrzelności lub zasięgu.

Natarcie

To oni w głównej mierze odpowiadają za zadawanie obrażeń i eliminacje wrogich postaci. Teoretycznie mogą być najbardziej naturalnym wyborem dla nowych graczy, przyzwyczajonych np. do innych strzelanek, ale wcale nie jest to łatwa rola.

Ponieważ zdolności leczące Natarcia są zazwyczaj ograniczone, postacie tej klasy polegają na Wsparciu, które utrzymuje ich przy życiu.

Wsparcie

Odpowiadają za utrzymanie drużyny przy życiu. Każda postać Wsparcia potrafi leczyć, ale niektóre mają też dodatkowe zdolności wspierające, np. zwiększenie ataku czy szybkości. Są szczególnie wrażliwe na ogień wroga i w teorii powinny być pierwszym celem do wyeliminowania (drużyna bez medyków szybko upadnie), dlatego tak ważne jest, by trzymały się z tyłu.

Mają dość ograniczone zdolości bojowe, choć zależy to od konkretnej postaci. O ile Łaska powinna w 100 % skupiać się na leczeniu i wsparciu, Baptiste, Moira czy Kiriko zadają też zaskakująco duże obrażenia.

Następnie: Overwatch 2 - wymagania na PC

Spis treści: Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Overwatch 2 - postacie dla początkujących: kogo wybrać

Zobacz także